به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
موسوی:
سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به تحولات اخیر در جنوب یمن گفت: ایران همواره از یمنِ واحد حمایت کرده و حفظ یکپارچگی آن را مسئولیت مشترک همه مردم یمن می‌داند.
کد خبر: ۳۵۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴ - 14August 2019

متجاوزان تجزیه یمن را دنبال می کنند/ ایران از یمن واحدحمایت می‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحولات اخیر در جنوب یمن اظهار داشت: ائتلاف متجاوزان سعودی و اماراتی با همراهی مزدوران آنان که طی پنج سال گذشته با انواع سلاح‌های پیشرفته و انجام ‌کشتار و ویرانی‌های فراوان نتوانستند اراده مردم را در هم بشکنند و خود را در برابر روحیه مجاهدت و ایستادگی مردم سراسر یمن شکست خورده می‌بینند، اکنون در قالب توطئه‌ای مشکوک به‌ دنبال تجزیه یمن هستند.

سیدعباس موسوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از «یمنِ واحد» حمایت کرده و حفظ یکپارچگی آن را مسئولیت مشترک همه مردم یمن می‌داند.

موسوی ابراز امیدواری کرد که با توقف تجاوز ائتلاف سعودی - اماراتی به آن کشور، احزاب و گروه‌های مختلف یمنی بتوانند با به سرانجام رساندن گفت‌وگوهای یمنی– یمنی بر مشکلات غلبه کرده و یک دولت فراگیر در سراسر یمن تشکیل دهند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها