به روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۶
ائتلاف سعودی در بیانیه‌ای مدعی شد که برادر رهبر انصارالله به خاطر اختلافات داخلی هدف ترور قرار گرفته است.
کد خبر: ۳۵۷۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶ - 12August 2019

عربستان سعودی از مسئولیت ترور برادر رهبر انصارالله شانه خالی کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شبکه العربیه به نقل از ائتلاف سعودی علیه یمن مدعی شد که «ابراهیم بدرالدین الحوثی» برادر «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله طی درگیری‌ها و اختلافات داخلی به شهادت رسیده است.

این درحالیست که سخنگوی ائتلاف سعودی روز شنبه تلویحا تایید کرده بود که ابراهیم بدرالدین توسط عوامل ائتلاف به شهادت رسیده است.

«ترکی المالکی» در گفت‌و‌گو با شبکه العربیه گفته بود: جزئیات مربوط به برادر رهبر حوثی‌ها بزودی اعلام می‌شود و کسانی که تحت تعقیب قرار دارند به طور مستمر تحت نظر هستند».

سخنگوی ائتلاف سعودی همچنین گفته بود: کسانی که در جریان شلیک موشک‌ها دخیل هستند و امنیت عربستان و یمن را تهدید می‌کنند، در اولویت لیست افراد تحت تعقیب قرار دارند.

ائتلاف در بیانیه خود مدعی شده است که ترور برادر رهبر انصارالله در یکی از پایگاه‌های این گروه در منطقه حده در صنعا صورت گرفته است.

ائتلاف همچنین مدعی شده است که رهبران تروریست حوثی بین خودشان اختلافات زیادی دارند و یکدیگر را به قتل می‌رسانند!

وزارت کشور یمن روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ابراهیم بدرالدین الحوثی از اعضای سرشناس جنبش انصارالله و برادر «عبدالملک الحوثی» به دست مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی به شهادت رسیده است.

ابراهیم الحوثی متولد ۱۹۷۸ (۴۱ ساله) در حومه شهر صعده در شمال یمن است. او در جریان درگیری با شبه نظامیان دولت منصور هادی در صنعاء در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵ نقش فرماندهی را بر عهده داشت که منجر به فرار «منصور هادی» به «عدن» و سپس به عربستان سعودی شد.

این فرمانده شهید همچنین در جریان حملات و جنگ‌های نامنظم در مرز عربستان حضور فعالی داشت.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار