به روز شده در: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
رحیم زارع گفت: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری رونق تولید ملی و خلاصی کشور از مشکلات اقتصادی است؛ لذا تحقق این امر مستلزم توجه همه‌جانبه قوای سه‌گانه است. یکی از اقداماتی که دولت در سال گذشته باید به طور جدی انجام می‌داد حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان بود.
کد خبر: ۳۵۷۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱ - 12August 2019

///رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نماینده مردم شهرستان‌های آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، در خصوص هدف دولتمردان آمریکایی مبنی بر تحت فشار قرار دادن مردم، به واسطه اعمال تحریم‌های متعدد و مختلف، اولین وظیفه تمام مسوولان را تدبیراندیشی، اقدام و عمل برای رفع نگرانی‌های مردم عنوان کرد و اظهار داشت: دومین عامل مهم در تضعیف قدرت اقتصادی کشور بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا، ناکارآمدی و بی‌کفایتی برخی مسوولان بود؛ چراکه معتقدم اگر تلاش جدی در خصوص افزایش رفاه حال مردم از سوی مسوولان صورت گرفته بود، قطعا مردم سال گذشته را با خاطره‌ای خوش به پایان می‌رساندند.

زارع یا توجه به این نکته که رسیدگی به امور مردم از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی و تاکیدات امام راحل است، افزود: جلسات متعددی هم در مجلس و هم در دولت برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور و معضلات معیشتی مردم در سال گذشته برگزار شد، اما متاسفانه راهکار‌ها و تصمیمات اتخاذ شده مورد توجه برخی مسوولان قرار نگرفت؛ لذا باید بپذیریم که بهبود و رونق اقتصادی کشور با شعار میسر نخواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی تولیدکنندگان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری رونق تولید ملی و خلاصی کشور از مشکلات اقتصادی است؛ لذا تحقق این امر مستلزم توجه همه‌جانبه قوای سه‌گانه است. یکی از اقداماتی که دولت در سال گذشته باید به طور جدی انجام می‌داد حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان بود؛ البته کار‌های خوبی هم در این خصوص صورت گرفت، اما کافی نبود؛ لذا در سال جاری تحقق ۱۰۰ درصدی این امر می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از عوامل دیگر در تخریب توان اقتصادی کشور در سال گذشته را حضور دلالان، سودجویان و مفاسد اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: علاوه بر مجلس که باید دولت را در پیشبرد اهدافش حمایت کند، قوه قضائیه نیز نقش تاثیرگذاری در رونق اقتصاد کشور دارد؛ لذا دستگاه قضا باید به دور از ملاحظه‌کاری با مفاسد اقتصادی در هر جایگاهی که هستند به شدت برخورد کند؛ چراکه مردم باید تفاوت سال جاری با سال گذشته را در تمام عرصه‌ها به خصوص عرصه اقتصادی احساس کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، فاصله گرفتن مسوولان از مردم را یکی دیگر از چالش‌های انقلاب دانست و گفت: اینکه در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس در شرایط سخت و طاقت‌فرسا، مردم با مشکلات کمتری در قیاس با امروز دست به گریبان بودند، همبستگی و تلاش فارغ از شعار مسوولان برای آبادی کشور و افزایش رفاه حال مردم بود، موضوعی که در حال حاضر به ندرت شاهد آن هستیم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار