به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
استاندار لرستان:
«سیدموسی خادمی» گفت: انجام فریضه نماز جمعه از عوامل استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر: ۳۵۴۸۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶ - 21July 2019

لزوم وحدت بین ائمه جمعه و مسئولانبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم‌آباد، «سیدموسی خادمی» استاندار لرستان امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و مسئولان استانی برگزار شد با بیان اینکه امروز این جلسه به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس نهاد نماز جمعه برگزار شده اظهار داشت: فریضه نماز جمعه در سال‌های آغازین اسلام در صدر و پس از آن دچار افول شد.

وی با بیان اینکه  پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) در سال 58  نهاد نماز جمعه تبدیل به یک نهاد محکم و اثرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی شد، افزود: انجام فریضه نماز جمعه از عوامل استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خادمی وحدت بخشی اسلامی، افزایش آگاهی‌ها در جامعه را از مهمترین نتایج بر پایی نماز جمعه برشمرد  و گفت: گاهی این تریبون‌ تبدیل به محل‌های اختلاف یا دامن زدن به اختلافات می‌شود که این امر انحراف و خروج از هدف اصلی نماز جمعه است.

استاندار لرستان با بیان اینکه مسئولان و ائمه جمعه فرصتی جهت مقابله با یکدیگر و تلف‌کردن انرژی همدیگر ندارند، عنوان کرد: این روزها به دلیل مشکلات کشور و خباثت‌های دشمنان ایران لزوم وحدت بین ائمه جمعه و مسئولان آشکارتر است و رقابت‌های داخلی باید کنار گذاشته شوند.

وی با ذکر این مطلب که گاهی اوقات ممکن است همسانی اطلاعات بین مسئولان و ائمه جمعه وجود نداشته باشد، تصریح کرد: مسئولان باید سعی کنند اطلاعات ائمه جمعه را در حوزه کارهایی که انجام می‌دهند بالا ببرند و جزئیات امور اجرایی را به آنها اطلاع دهند و حضور در جلسات مشترک و ارتباطات مسئولان با ائمه جمعه باید بیشتر شود.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود به سیل اخیر استان لرستان اشاره کرد و با بر شمردن عوامل سیل در استان لرستان، خاطرنشان کرد: در استان‌های دیگر با توجه به افزایش تدریجی سطح آب آمادگی‌های لازم را داشته و یا با حجم آب تنظیم شده روبرو بودند، ولی در استان لرستان با توجه به کمبود امکانات سیل ناگهانی که اتفاق افتاد خسارات زیادی به همراه داشت.

استاندار لرستان سیل اخیر در این استان را سیلی وحشتناک دانست و ادامه داد: در بحث مدیریت‌های اولیه و آگاهی دادن به مردم و پس از آن در جمع کردن حوادث بسیار خوب عمل کرد و اینکه آب، برق و گاز  حدود هزار و 600 روستا در کمتر از 12 روز وصل شود کار ساده‌ای نیست.

وی با اشاره به  خدمت رسانی به سیل زدگان در بحث مسکن  گفت: در حوزه مسکن سیل‌زدگان تا این لحظه حدود 460 میلیارد تومان اعتبارات و بیش از 70 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شده و کار ساخت و ساز در اکثر روستاها آغاز شده است.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتخابات مجلس شورای  اسلامی در چند ماه آینده اشاره کرد و افزود: تلاشم بر این است که خیلی فضا را انتخاباتی نکنم  چرا که بعضی‌ها همه هم و غمشان انتخابات است به گونه‌ای که انگار اولین بار است در جمهوری اسلامی می‌خواهیم انتخابات برگزار کنیم.

خادمی با بیان اینکه بعضی حرکت‌ها و دامن زدن به این حرکات درست نیست، تصریح کرد: بلکه سعی خواهیم کرد اصل مهم بی‌طرفی را رعایت خواهیم کرد و این اصل از اتاق خودم شروع و تا آخرین نقطه استان ادامه پیدا خواهد کرد و عجله برای اینکه فضای استان را از هم اکنون انتخاباتی کنیم، نداریم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار