به روز شده در: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر:
عبدالامیر عریضاوی به همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر با مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر اشاره کرد و گفت: ۲۰ بنای به جا مانده از دوران دفاع مقدس در خرمشهر شناسایی می‌شود.
کد خبر: ۳۵۴۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴ - 20July 2019

برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در خرمشهر

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اهواز، اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خرمشهر امروز با حضور «کوروش مودت» فرماندار خرمشهر، «عبدالامیر عریضاوی» دبیر شورا و مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر و مسوولین کمیته های هفت گانه در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه فرماندار خرمشهر به عنوان رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شهرستان به ارتباط بیشتر دبیر با مسئولین کمیته ها جهت اجرایی شدن مصوبات تاکید کرد.

«عبدالامیر عریضاوی» دبیر شورا نیز با قرائت دستور جلسه به موضوع انتشارات در حوزه دفاع مقدس پرداخت و خواستار حمایت از مولفین حوزه نشر آثار دفاع مقدس شد.

وی همچنین به چاپ شش جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت که چندین جلد نیز در دستور کار سال جدید می باشد که در حال انجام است.

عریضاوی در ادامه به همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر با مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر در راستای وظایف کمیته ابنیه و شناسایی ۲۰ بنای به جا مانده از دوران دفاع مقدس در شهرستان پرداخت و گفت: برای حفظ بناهای باقیمانده از دوران جنگ و همچنین تقویت کارایی گردشگری دفاع مقدس و اشتغال زایی کتابی با مشارکت میراث فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر منتشر شده است.

در ادامه جلسه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر به برنامه های پیش رو و اقدامات انجام شده از جمله برگزاری جشنواره تئاتر فتح خرمشهر در راستای نشر ارزشهای دفاع مقدس اشاره کرد و مهمترین راه انتشار فرهنگ ناب دفاع مقدس را زبان فاخر فرهنگ و هنر دانست.

در پایان این جلسه نیز راه اندازی غرفه نقش جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر توسط جهاد سازندگی، فعال کردن کمیته های هفت گانه برگزار کننده برنامه های هفته دفاع مقدس، معرفی نماینده توسط ادارات به مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر بعنوان رابط جهت ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان سازمان ها و ادارات در برنامه های پیش رو در قالب یک همایش، حمایت از چاپ و تکثیر آثار ادبی در حوزه دفاع مقدس و حمایت از فصلنامه دفاع مقدس استان خوزستان که توسط  مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر تهیه می شود به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار