به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
در پیام «حناچی» تأکید شد؛
شهردار تهران در پیامی به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر بر هنر سینما در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری تاکید کرد.
کد خبر: ۳۵۴۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷ - 16July 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، متن پیام پیروز حناچی شهردار تهران به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر به شرح زیر است:

«به نام خدایی که ترسیم گر زیبایی هاست، خدایی که پرتوی از آفرینندگی و خلاقیت را به رسم التفات به مخلوقاتش بخشید. خدایی که به بشر زندگی جمعی را آموخت و بستر‌های هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان آنان را مهیا نمود و بشر در پی آن با پیشرفت‌های روزانه به امکانات نوین دست یافت و با گذشت اعصار مختلف به اجتماعی به نام «شهر» رسید؛ شهری که جمعیت زیادی را در خود جای داد و مانند یک دستگاه سترک و عظیم با اجزایی پیچیده فعالیت نمود. دستگاهی که علی‌رغم ماهیت فیزیکی و ساختمان‌های سر به فلک کشیده و راه‌ها و جاده‌ها و زیرساخت‌های فنی و ... نیازمند روح به عنوان عنصر متعالی است که آن هم از طریق فرهنگ می‌بایست بر آن تزرق شود.

فرهنگ همان عنصر مغفول در زندگی صنعتی امروزی است که بی توجهی به آن انسان را از انسانیت دور و توجه به آن اسباب رشد را مهیا می‌نماید.

از جمله ابزار‌های مهم فرهنگ سازی، هنر - صنعت سینما است که می‌تواند دستاویزی برای ترویج مبانی مهم زندگی شهری باشد و حال که «جشنواره بین المللی فیلم شهر» با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» به ایستگاه هفتم رسیده، فرصت را مغتنم شمرده و به مولفان و مروجان این گونه‌ی سینما دستمریزاد گفته و اذعان می‌داریم که بی‌شک اگر توجه فیلم‌سازان و هنرمندان به مقوله ترویج مبانی شهروندی گرایش پیدا کند و تولیدات ایشان به آن بپردازد در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری در بین مردم با سرعت چشم¬گیری حرکت خواهیم کرد و ما را به عنوان خادمین شهر در رسیدن به اهداف خود مدد خواهد نمود.

در پایان ضمن قدردانی از شورای محترم سیاستگذاری و اجرایی جشنواره، دبیر محترم، هیئت‌های محترم انتخاب و داوری، سینماگران، فیلمسازان و هنرمندانی که آثارشان را برای شرکت در این دوره از جشنواره ارسال نموده‌اند، توفیق روزافزون ایشان را از خداوند منان خواهانیم.

پیروز حناچی/ شهردار تهران»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار