به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
یادداشت/ محمدامین میربلوچ‌زهی
«ما می‌توانیم» برگرفته از فعل خواستن، توانستن است و باید به خودمان اعتماد و توانمندی‌های‌مان را باور کنیم.
کد خبر: ۳۵۳۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵ - 16July 2019

«ما می توانیم»گروه استان‌های دفاع‌پرس- محمدامین میربلوچ‌زهی؛ «ما می‌توانیم» برگرفته از فعل خواستن، توانستن است و باید به خودمان اعتماد و توانمندی‌های‌مان را باور کنیم.

وقتی به دایره اسلام و توحید آمده‌ایم، باید همه چیزمان را از ذات یگانه پروردگار متعال مطالبه کنیم و دل بستن به غیر و این و آن مردود و ممنوع است.

اسلام به ما می‌آموزد خداوند می‌دهد و می‌بخشد و خداوند عزت می‌گیرد، لذا انسان مسلمان و مومن همه خواسته‌های خود را از خداوند یکتا طلب و با توکل به او عزت و سعادت دو دنیا را از آن خود می‌کند.

مردم مسلمان ایران سربلند که سالها زیر ظلم و ستم طاغوتیان زمان بوده‌اند، با انقلاب و مبارزه با حکومت فاسد و دیکتاتوری توانستند، انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند و این انقلاب برگرفته از کتبی الهی است که امام راحل با تاسی از سیرت بزرگان دین آن را جاودانه ساختند.

انقلاب اسلامی ایران در امتداد قیام عاشورای امام حسین (ع ) شکل گرفت و رشد و نمو و استحکام یافت و هم اینک در اوج بلوغ و اقتدار و عظمت قرار گرفته و سربازان ولایی و غیور آن مدافع حقوق ملت‌های مظلوم و مستضعفان دنیا هستند.

اتکا بر توانمندی‌ها و باور داشتن ظرفیت‌ها راه رسیدن به موفقیت‌ها را هموار کرده و شعار ما می‌توانیم را به خوبی معنا می‌کنیم.

ما می‌توانیم در مسیر مقابله با مستکبران، ایستادگی در برابر زورگویی‌های حاکمان مستبد و خود رای و ظالم و ستمگر بهترین شیوه و الگو از خودباوری، ایمان داشتن به قدرت پروردگار و توکل به ذاتی است که در همه حال یار و یاور مظلومان عالم می‌باشد.

ما می‌توانیم در مسیر علم، دانایی، پیشرفت، توسعه، رشد، بالندگی، عزت و جاودانگی بسیار کارآمد بوده و ملت و دولت را به آینده امیدوار می‌سازد.

ما می‌توانیم راهی روشن و چراغ هدایت برای به نمایش گذاشتن اتحاد و یکپارچگی و همبستگی و انسجام ملی و در کنار هم بودن و در کنار هم ماندن برای مقابله با مشکلات و ناهنجاری‌ها و خنثی کردن توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و کشور است.

ما می‌توانیم؛ یعنی حمایت از یک رهبر عالی مقام و دارای کرامت و جلال و شکوه بوده که تدابیر هوشمندانه‌اش همواره نقشه راه برای تشخیص خوب از بد و زشتی از زیبایی، تاریکی از روشنایی و در حقیقت کلید رسیدن به خوشبختی است.

ما می‌توانیم، راه دور ماندن از حزب و جناح و قوم گرایی، دوری از تفکر افراطی و تعصب بی جا و جهالت و غرق شدن در افکار پوچ است که ریشه همه انسانها را تباه کرده و همه روزه شاهد اختلاف و چند دستگی و نابودی نسل‌ها و سرمایه‌هایی هستیم که می‌توانستند، آینده جامعه ما را روشن‌تر ترسیم کنند.

ما می‌توانیم، ادامه راه شهیدانی است که جان و مال و عمر و تمام دارایی‌های خود را وقف راه حفظ اسلام و انقلاب کردند و به ما این درس را دادند، هر زمان در کنار هم ماندیم و به یاری هم شتافتیم و عنصر ایثار و فداکاری را در خود تقویت کردیم، آن موقع می‌توانیم حرف برای گفتن داشته باشیم و در دنیا با افتخار سر خودمان را بالا ببریم.

ما می‌توانیم، راهی برای کمک رساندن و یاری کردن مردمی مظلوم و محروم و نیازمند به خدمت بوده که با تحمل شرایطی دشوار و مشقت‌های روزگار توانسته‌اند با سختی معیشت خود را تامین و شب خود را بدون داشتن نان شب و با گرسنگی سپری کنند.

ما می‌توانیم، باید عرصه‌ای برای مقابله با ترامپ‌های وطنی باشد که با سوءاستفاده از تحریم و تهدید و فشارهای دشمنان، خون ملتی را در شیشه کرده و با منفعت طلبی، اختلاس، احتکار، گرانی، به تاراج بردن و حیف و میل کردن بیت المال به راحتی پروار شده و ثروتی هنگفت به جیب زده و به ریش ملت خندیده‌اند.

ما می‌توانیم، همچنین می‌تواند تلاشی موثر برای رفع معضلات بیکاری، نبود اشتغال، تلاش برای تقویت بنیه اقتصادی و معیشتی افراد جامعه، گامی ارزشمند برای حل مشکلات مسکن و ازدواج و اشتغال جوانان و قشر تحصیلکرده و نخبه و حمایت از مستضعفان جامعه باشد.

ما میتوانیم نیز باید خود را در اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی و خدماتی نشان دهد که جاده‌های ایمن داشته باشیم تا درد و رنج مرگ و میر هم وطنان و همشهریان و بستگان مان کاهش یابد و این امر بیش از همه جاها باید در ساخت باندهای دوم محور خاش به زاهدان و ایرانشهر و سراوان خود را نشان دهد.

ما می‌توانیم در حقیقت گام برداشتن در مسیر و ادامه راه شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که شهدای ما با حضور در جبهه‌های حق بر علیه باطل و تحمل شرایط دشوار توانستند، کشور و اسلام و انقلاب ما را از گزند و آسیب های دشمنان حفظ کنند و صیانت از ارزشهای اسلام و انقلاب و دفاع مقدس یک نیاز اساسی برای جامعه ما به شمار می رود.

ما می توانیم در جا و مکان و زمان‌های مختلف به خوبی میتواند خود را نشان دهد و باید همه ما بخواهیم که عزت و جاودانگی در همین مهر و محبت‌ها و انسان کامل بودن است، لذا امیدوارم زندگی فرد فرد مردم عزیز و شریف ایران سربلند همراه با خوشی و شادکامی و امید و نشاط باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار