به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
امام جمعه زاهدان:
حجت‌الاسلام «مصطفی محامی» گفت: امروز هم اطاعت از رهبری و فرمان بردن از رهبر معظم انقلاب اسلامی راه همان حج است و ما وظیفه داریم به رهنمودهای ایشان عمل کنیم.
کد خبر: ۳۵۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ - 12July 2019

همگان وظیفه داریم به رهنمودهای رهبر انقلاب عمل کنیمبه گزارش دفاع‌پرس از زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی محامی» نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و، اما جمعه زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و رعایت حقوق مردم، اظهار داشت: در آغاز هفته حج قرار داریم و این ایام همزان است با حضور حجاج در سرزمین و وحی، خداوند متعال در آیاتی با تاکید بر اهمیت حج فرموده است که مومنان باید در هر شرایطی تقوا پیشه کنند.

وی افزود: امیدوارم که خداوند متعال توفیق رعایت تقوای الهی و رعایت حقوق دیگران را به همه ما عطا کرده و ما را از بندگان صالحش قرار دهد.

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) بیان کرد: در دهه کرامت قرار داریم دهه مبارکی که آغازش با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می‌شود و با ولادت امام رضا (ع) به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: حج یک عبادت جامع برای هر مسلمان است که اگر مسلمانی مشکل مالی نداشته باشد حج بر او واجب است.

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: حج یک بسته و یک مجموعه عبادت شناخته می‌شود جایی که با اعمال حج همه رقم عبادت در خود جای داده است، جایی که نماز دارد طواف دارد قربانی دارد کمک به نیازمند دارد.

خطیب جمعه زاهدان افزود: برای حج بسیار تاکید شده که یکی از بزرگترین تجمع مسلمانان است، اجتماعی که منفعت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی دارد.

محامی بیان کرد: امروز هم اطاعت از رهبری و فرمان بردن از رهبر معظم انقلاب اسلامی راه همان حج است و ما وظیفه داریم به رهنمود‌های ایشان عمل کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: با توجه به مناسبت هفته عفاف و حجاب که با توجه به فاجعه خون بار مسجد گوهرشاد این روز نامگذاری شده، نگاه حرام تیر زهرآلود شیطان بر قلب انسان است، هر زمان که انسان به سمت حرام برود عفت خودش را از دست داده پس هر انسان با تقوایی باید عفت خودش را حفظ کند.

وی گفت: انسان با عفت باید از شهوت و هرزگی باید دوری کند حتی عفت در ذهن داشته باشد و حتی فکر گناه را هم نکند.

محامی بیان کرد: یکی دیگر از مصادیق عفت در پوشش است که اگر نوع پوشش انسان با حجاب و شأن یک انسان با تقوا باشد این انسان به سمت گناه نمی‌رود.

محامی افزود: ما امروزه در جامعه اسلامی بسیار به عفت و حجاب نیاز داریم، اما متاسفانه در جامعه امروز مدل پوشش مناسب نیست و حتی سخن‌های جامعه امروز خیلی مناسب نیست.

وی گفت: روز ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان است و این ارگان در تمام انتخابات نظارت مستقیم دارد تا با گزینش کامل مردم بتوانند در انتخابات کاندیدا شوند، شورای نگهبان در جامعه ما از جایگاه رفیع برخوردار است.

ارزنده‌ترین زینت زن، حفظ حجاب است

حجت الاسلام و المسلمین «حمزه غلامی» امام جمعه موقت سراوان نیز با اشاره به حمله رضا شاه به مسجد گوهر شاد و کشتار جمعی از مردم برای کشف حجاب، اظهار داشت: زنان ایرانی در خانواده جایگاه ملکه را دارند و طبق شنیده‌ها در گذشته مردان، همسران خود را در خانه به اسم ملکه صدا می‌زدند.

وی با توجه به اینکه حجاب اسلامی زیباترین نشانه بندگی است، افزود: حجاب یعنی بی نیازی از هر نگاه و نیازمند نگاه خداوند متعال بودند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی به بانوان توصیه کرد هنگام خروج از منزل با در دست داشتن گوشه چادر فراموش نکنند که امانت حضرت فاطمه زهرا (س) را بر سر دارند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع)، خاطر نشان کرد: هر کس امام رضا (ع) را که از منزل و کاشانه خود به دور افتاده را زیارت کند، حضرت در روز قیامت و در سه زمان برای نجات از ترس و سختی به سراغ وی می‌رود.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: امام رضا (ع) هنگام دادن کارنامه اعمال به دست راست و چپ، هنگام عبور از صراط و زمان حساب رسی میزان اعمال برای نجات افرادی که به زیارت آن حضرت رفته باشند، می‌رود.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی در پایان اذعان کرد: امام رضا (ع) فقط مختص شیعیان نیست، زمانی که امام رضا (ع) خارجی‌ها را شفا می‌دهد پس لازم است که شفای مریضان، و دور کردن از تمامی رذائل اخلافی و دریافت کردن تمامی فضایل اخلاقی را از حضرت بخواهیم.

دشمنان به دنبال حجاب زدایی در جامعه ما هستند

حجت الاسلام والمسلمین «حسن شیبک» امام جمعه دلگان هم با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه، اظهار داشت: ۲۱ تیر سالروز عفاف و حجاب و یادآور حضور زنان مومن ایران در برابر تصمیمات رضاشاه در راستای کشف حجاب و کشتار مسجد گوهرشاد است، این درس تاریخ، نشان می‌دهد که ملت ایران تا پای جان در برابر اعتقادات دینی خود ایستادگی می‌کنند.

وی ادامه داد: به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای عفاف و پاکدامنی در ۲۱ تیر، سالروز حمله رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ تیر به‌عنوان هفته عفاف و حجاب نامیده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک اضافه کرد: رضاخان گماشته انگلیسی‌ها برای اجرای برنامه‌های ضد اسلامی بود.

امام جمعه دلگان عنوان کرد: رضاخان و عملا انگلیسی در برنامه ضد اسلامی کشف حجاب هیچگاه موفق نشد.

امام جمعه موقت دلگان ادامه داد: دشمنان با هدف نابودی اسلام ناب محمدی، به دنبال حجاب زدایی، غیرت زدایی، دین زدایی، مشروعیت زدایی و عفت زدایی از زنان و مردان هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن باید بداند زنان ایران در سایه خون شهدا، با پیروی از دستورات دین مبین اسلام و حفظ عفت و حجاب خود، همواره از ارزش‌های اسلامی دفاع خواهند کرد.

آمریکا در جهان منزوی شده است

حجت الاسلام «محمدتقی افضلی» امام جمعه ایرانشهر نیز اظهار داشت: آمریکا با خارج شدن از برجام حق دخالت در امور داخلی و هسته ایران اسلامی را ندارد.

وی بیان کرد: آمریکا هیچ وقت در رفتار و کردار خود صداقت نداشته و هرکجا که برایش منافع داشته باشد قدم می‌گذارد.

امام جمعه موقت ایرانشهر با اشاره به اینکه آمریکا از همان روز اول به دنبال نقض برجام بوده گفت: افکار عمومی جهان به خوبی می‌داند که ایران اسلامی هیچ بدعهدی در برجام نداشته و تعهدات خود را به خوبی انجام داده است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به کشف حجاب در زمان حکومت رضاشاه پرداخت و تصریح کرد: این روز‌ها سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشف حجاب توسط رضاشاه مزدور است که این مساله برای مردم ما بسیار گران تمام شد.

حجت الاسلام افضلی از حضور باشکوه دوست داران اهل بیت (ع) در استقبال از کاروان زیر سایه خورشید قدردانی کرد.

سبک زندگی امام رضا (ع) باید در جامعه رواج یابد

حجت السلام والمسلمین «سیدمحمد موسوی» امام جمعه چابهار با تاکید بر اینکه برای پیشرفت علمی برسیم باید از امام رضا (ع) پند بگیریم، بیان کرد: دشمنان دین نمی‌توانند پیشرفت جوانان ما را ببینند و به دنبال ترویج سبک زندگی غربی در جامعه ما هستند.

وی افزود: باید مبانی فکری و مناسبات اجتماعی خود را با سیره اهل بیت (ع) هماهنگ کنیم و قطعا آثار این هماهنگی در زندگی شخصی و اجتماعی ما متبلور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خطرات و آسیب‌های بد حجابی در مقایسه با بسیاری از معضلات اجتماعی دیگر بیشتر است، تصریح کرد: به خطر افتادن عزت و جایگاه زن، افزایش ناهنجاری‌های جسمی و روحی، کاهش تمایل به ازدواج، افزایش ناهنجاری‌های خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق از اثرات پدیده شوم بدحجابی در جامعه است.

خطیب نماز جمعه چابهار با اشاره به روز حجاب و عفاف گفت: ۲۱ تیر اعتراض به حجاب رضاخانی است، انگلیس در چهار منطقه جهان همچون ایران ترکیه، افغانستان، پاکستان خواستار اجرای طرح بی حجابی بود که هدف از این طرح اسلام زادیی بود که در تقویم کشورمان این روز، روز فرهنگ عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه حجاب آثار فراوانی را درجامعه دارد، ادامه داد: حجاب ارزش است همه باید در حفظ و اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: ما با یک رفتار‌های غیر قابل تحملی در زمینه پوشش و حیا مواجه هستیم و این نشانه کم کاری‌های ما و پرکاری دشمن است البته نمی‌گوییم کاری انجام نشده بلکه کم کاری‌هایی در این خصوص شده است.

وی با اشاه به هفته بهزیستی گفت: کار بزرگ مددکاران در بهزیستی در واقع جهادی است که تنها خداوند می‌تواند پاداش آن را معین کند.

امام جمعه چابهار افزود: چه بسا خود مددکاران با مشکلاتی در زندگی مواجهند ولی در برابر مسئولیتی که پذیرفته‌اند هیچ گاه کوتاهی نکرده و با تأمین نیاز‌های مادی و معنوی مددجویان و رفع نیاز‌های مایحتاج زندگی، دارو، وسایل پزشکی و مسائل روانپزشکی از مشکلات آنان کاسته‌اند.

وی ادامه داد: ۲۲ تیر روز مقامت نامگذاری شده که در این روز جنگ ۳۳ روزه اسرائیل و حزب الله در جنوب لبنان صورت گرفت که نام مقاومت بخود گرفت که نتیجه آن پذیرفتن شکست از سوی امریکا و اسرائیل شد.

حجت الاسلام موسوی باشاره به اینکه ورود به بیانیه گام دوم انقلاب برای همه ضرورت دارد خاطرنشان کرد: باید رهنمود‌های مقام معظم رهبری برای همه نصب‌العین قرار گیرد، زیرا رهنمود‌های ایشان جامع و کامل است و نقصانی ندارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها