به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
محقق علوم قرآن و حدیث:
حجت‌الاسلام بهشتی معتقد است که دشمن با عوامل داخلی و تبلیغات خارجی کمر بسته تا حجاب و عفاف را در جامعه کم‌رنگ کند؛ بنابراین نباید بی‌حجابی در جامعه را مسأله‌ای کوچک، کم اهمیت و حاشیه‌ای بدانیم.
کد خبر: ۳۵۳۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱ - 11July 2019

نباید به بی‌حجابی در جامعه حاشیه‌ای نگاه کرد/ ارزشی مثل حجاب، تضمین‌کننده آینده جامعه استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید جواد بهشتی» محقق علوم قرآن و حدیث در گفت‌وگو با «تسنیم»، با اشاره به اهتمام اهل بیت (ع) به مسأله حجاب در دوران جاهلیت، اظهار داشت: حضرت خدیجه (س) قبل از اسلام دارای شهرت‌هایی بودند که یکی از آن‌ها، مربوط به موضوع حجاب بود. در جامعه جاهلی که اصلاً حجاب معنا نداشته و بی‌عفتی نوعی افتخار محسوب می‌شده، حضرت خدیجه (س) با حجاب در جامعه حاضر می‌شدند؛ همچنین دخترشان حضرت فاطمه زهرا (س) اهتمام جدّی به مسأله حجاب داشتند و در روایت داریم که ایشان از مرد نابینا نیز حجاب می‌گرفت. این بزرگواران برترین الگوهای زنان و مردان جامعه بشری هستند.

وی افزود: اهل بیت (ع) به ما آموختند که حجاب در دین اسلام یک مسأله حاشیه‌ای نیست، بلکه در متن فعالیت‌های دینی است، حضرت زینب (س) پرورش‌یافته حضرت زهرا (س) است. ایشان وقتی می‌خواستند از خانه به مسجد النبی بیایند، برادرانش اطراف او قرار می‌گرفتند. حضرت فاطمه مصعومه (س) نیز به دنبال امام خود به ایران هجرت کردند، چیزی که از ایشان باقی ماند، پارسایی، عفت‌خواهی و حجاب است.

حجت‌الاسلام بهشتی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با عوامل داخلی و تبلیغات خارجی کمر بسته تا این ارزش دینی را در جامعه‌مان کمرنگ کند، این ما هم هستیم که باید از این درخت تنومند انقلاب که چند صد هزار شهید خونشان را پای آن ریختند، پاسداری کنیم.

این محقق علوم قرآن و حدیث تصریح کرد: در کتابی که بنیاد شهید درباره وصیت‌نامه‌های شهدا به چاپ رسانده، آنچه بسیار دیده می‌شود این است که آن شهدای بزرگوار بسیار تأکید بر حفظ حجاب و مراقبت از آن به عنوان یک عهد کرده‌اند، دشمن هم به خوبی از جایگاه و اثرگذاری حجاب آگاه است، اما به دلیل جذابیت‌هایی که طبع بشر دارد، به شکل‌های مختلف درصدد تحریک انسان‌ها برای کشاندن آنان به سوی بی‌حجابی و بی‌عفتی است تا به تدریج جامعه ما را از این ارزش والای دینی دور کند.

وی گفت: در قرآن کریم نسبت به فرزندان 2 توصیه مهم ذکر شده و والدین وظیفه‌ای ویژه در این زمینه دارند؛ یکی نماز است و دیگری حجاب. باید امروز بیش از پیش حواسمان را جمع کنیم و با بیداری کامل این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم و بی‌حجابی در جامعه را مسأله‌ای کوچک، کم اهمیت و حاشیه‌ای ندانیم. باید بدانیم حجاب در جامعه یک موضوع اصلی و محوری است و پاکی جامعه امروز و حرکت آن به سمت ارزش‌های دینی، تضمین‌کننده آینده این جامعه است. این پاکی هم در چشم مردان و هم پوشش زنان ظاهر می‌شود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار