به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نیرو‌های مسلح ما در مقابل هواپیمای سرنشین‌دار آمریکایی‌ها جوانمردانه عمل کردند، گفت: اقدام به موقع سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی سبب امیدواری جبهه مقاومت شد.
کد خبر: ۳۵۱۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱ - 25June 2019

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت الاسلام «مجتبی ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازید از بقایای لاشه پهپاد ساقط شده آمریکایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز اعضای کمیسیون امنیت ملی به نمایندگی از آحاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اینجا حاضر شدند و از تکه‌های پهپاد جاسوسی ساقط شده بازدید کردند.

حجت الاسلام ذوالنور افزود: همچنین ما امروز به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به اینجا آمده‌ایم تا به سبزپوشان سپاه پاسداران و حافظان امنیت و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی خداقوت و دست مریزاد عرض کنیم. چراکه نیرو‌های مسلح در جریان تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکایی به حریم هوایی کشورمان با اقدام به موقع و شجاعانه توانستند دل ملت ایران را شاد کنند و هیمنه پوشالی دشمن را در مقابل چشمان جهانیان بشکنند.

وی این اقدام اقتدار آمیز را موجب امیدواری جبهه مقاومت عنوان کرد و گفت: کشور‌های منطقه نیز با این اقدام متوجه اقتدار و توانایی قابل اتکا جمهوری اسلامی شدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به واقعه تیرماه سال ۶۷ و مورد هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران اسلامی توسط ناو وینسنس آمریکایی که منجر به از بین رفتن ۳۰۰ انسان بیگناه شد، گفت: ملت ایران بداند که فرزندان غیورشان در همان نقطه‌ای که هواپیمای مسافربری کشورمان توسط آمریکایی‌ها در اقدامی ناجوانمردانه از بین رفت، توانستند پهپاد جاسوسی آمریکایی را منهدم کنند و انتقام ملت ایران را از دشمن بگیرند.

وی با اشاره به واکنش ترامپ به اقدام جوانمردانه نیرو‌های سپاه پاسداران، گفت: همانطور که شاهد بودید هنگامی که فرزندان متعهد و غیور شما، در اقدامی جوانمردانه و از روی عواطف انسانی از آتش گشودن به هواپیمای جاسوسی آمریکایی با ۳۵ نفر سرنشین ممانعت کردند، حتی آقای ترامپ هم این جوانمردی را تحسین می‌کند و زبان به تشکر باز می‌کند.

حجت الاسلام ذوالنور ادامه داد: خدا را شاکریم که امروز فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دیگر دوران بزن و در رو تمام شده است، به ثمر نشسته و فرزندان ملت غیور ایران، کشور را به سطحی از بازدارندگی رسانده‌اند که دشمن دیگر نمی‌تواند گزینه نظامی را عملیاتی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمن امروز دیگر قادر به اجرای گزینه نظامی نیست که اگر این قدرت را داشت بی تردید دست به این اقدام می‌زد.

انتهای پیام/ ۲۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار