به روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی 6 تیر با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۳۵۱۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲ - 25June 2019

اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی برگزار می‌شود«شهریار فولادوند» مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در استان مرکزی اظهار داشت: نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی باید بیش از پیش با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی 6 تیر با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار می‌شود، افزود: نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و فداکاری در بین دانش آموزان ضروری است.

این مسئول با بیان اینکه اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز از برنامه‌های جنبی کنگره نقش امام خمینی در دوران دفاع مقدش و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان است، عنوان کرد: این اجلاسیه و اجلاسیه ها و برنامه های دیگر پیش زمینه برگزاری کنگره اصلی است.

فولادوند با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تربیتی وظیفه تربیت و فراهم کردن ساز و کارهای تربیتی برای نسل امروز و زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان را دارد، بیان داشت: این فعالیت های فرهنگی، تربیتی و آموزشی که در آموزش و پرورش صورت می‌پذیرد سبب نهادینه شدن فرهنگ دینی و اسلامی در دانش آموزان که آینده‌سازان ایران اسلامی هستند می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اضافه کرد: تقویت ایمان، بصیرت دینی، باورها و ارزش های اسلامی و انقلابی باید در جامعه و بین نسل جوان و نوجوان نهادینه شود، و چه خوب است این مهم در قالب برگزاری همین یادواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی باشد چرا که این برنامه ها یادآور بزرگ مردانی است که با ایثار و از خود‌گذشتگی کار بزرگی را انجام دادند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را ضروری دانست و بیان داشت: دانش آموزان ما باید این فرهنگ را بیاموزند و سر لوحه کار و زندگی خود قرار دهند.

این مسئول شهدای دانش آموز را بهترین الگو برای دانش آموزان امروز دانست و متذکر شد: اگر دانش آموزان زندگی نامه و وصایای شهدا را مطالعه کنند می توانند از آن الگوگیری برای زندگی و آینده خود داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها