به روز شده در: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
امیر حیدری خبر داد؛
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو آمادگی دارد تا رزمایش‌های مشترکی را در خاک ایران و عراق انجام دهد.
کد خبر: ۳۵۱۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ - 24June 2019

آمادگی ارتش برای برگزاری رزمایش مشترک با عراق/ داعش تهدید مشترک ایران و عراق استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار سرلشکر «طارق عباس ابراهیم عبدالحسین» معاون آموزش و عملیات ارتش عراق و هیئت همراه که در ستاد نیروی زمینی ارتش انجام شد، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش در تمامی رسته‌های نظامی در بالاترین سطح آمادگی رزمی قرار دارد و می‌تواند تجربیات خود را در حوزه آموزش به ارتش عراق منتقل کند.

وی افزود: بین ملت مسلمان ایران و عراق یک پیوند دینی و معنوی ناگسستنی از گذشته وجود داشته و امروز این پیوند به عشق اهل بیت (ع) مستحکم‌تر شده است.

امیر حیدری با بیان اینکه شاهد روزی خواهیم بود که پیوند‌های دینی و مذهبی مستحکم‌تر از قبل شود، خاطرنشان کرد: ما از لحاظ پیوند‌های دینی، مذهبی و منطقه‌ای، وجه اشتراک بسیاری داریم و ویژگی‌های جغرافیایی دو کشور از نظر ژئوپولوتیکی در یک موقعیت ویژه‌ای قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه همین مشترکات بین دو کشور ایران و عراق موجب شده که تهدیدات مشترک داشته باشیم، گفت: به لحاظ وجود دخالت کشور‌های منطقه، شرایط امنیتی منطقه ناپایدار است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش وجود گروهک تروریستی داعش را به عنوان تهدید مشترک ایران و عراق عنوان و بیان کرد: داعش تهدید مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بود که با ید واحده بودن، این تهدید را ریشه کن کردیم.

وی تاکید کرد: اخیراً در استحکام‌بخشی روابط بین ایران و عراق در حوزه‌های سیاسی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و… سفرهایی به عراق انجام شده است که امیدواریم با این روابط و ایده‌های جدید، شرایط خوبی برای همکاری دوجانبه پیش روی دو کشور ایجاد شود.

امیر حیدری با بیان اینکه در حوزه نظامی، دفاعی و امنیتی ملاقات‌های جداگانه‌ای را با هیئتی از ارتش عراق برگزار کردیم، گفت: توافقات مطلوبی در انتقال تجربیات در حوزه آموزش‌های زرهی، توپخانه، هوانیروز و سایر قسمت‌ها انجام شد که منتظر پاسخ مثبتی از سوی ارتش جمهوری عراق هستیم.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل بین دو ارتش در مناطق مرزی خاطرنشان کرد: ما تجربه‌های خوبی در حوزه دفاعی داریم و چه خوب است که بستری فراهم شود تا در این حوزه‌ها بتوانیم آن را برای تقویت ارتش عراق پای کار بیاوریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش به برگزاری رزمایش‌های مشترک بین دو کشور اشاره و تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش این آمادگی را دارد که رزمایش‌های مشترکی را در خاک ایران و عراق انجام دهد؛ ما دو کشور مسلمان هستیم و مرز‌های به هم چسبیده داریم و انتظار داریم که رزمایش‌های مشترکی در هر سطحی که کشور عراق آماده باشد، انجام شود.

همچنین سرلشکر طارق عباس ابراهیم معاون آموزش و عملیات ارتش عراق نیز در ایران دیدار گفت: در دیدار قبلی هیئت نظامی جمهوری عراق یک سری نیازمندی‌هایی را از طریق وابسته نظامی عراق اعلام کردیم که انتظار داریم در آینده تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه رابطه برادری و دوستانه‌ای بین دو کشور ایران و عراق وجود دارد، افزود: هیچ وقت کمک‌های جمهوری اسلامی ایران و بخصوص کمک‌های نظامی در جنگ با داعش را فراموش نخواهیم کرد.

معاون آموزش ستادکل نیرو‌های مسلح عراق نیازمندی‌های آموزشی را در حوزه‌های زرهی، توپخانه، مهندسی، مخابرات، نیرو‌های مخصوص و هوانیروز را ضروری برشمرد و تاکید کرد: ما از شما در خواست داریم به منظور تقویت ارتش جمهوری عراق در حوزه‌های مختلف نظامی دوره‌های آموزشی را در ایران طی کنیم.

وی یادآور شد: یکی دیگر از نیازمندی‌های آموزش، مهندسی رزمی است؛ ما درخواست می‌کنیم در حوزه خنثی‌سازی و کشف مین و تعمیرات و تجهیزات مهندسی تخریب و به ویژه در حوزه مخابرات دوره‌های مختلف آموزشی برگزار شود.

سرلشکر عباس ابراهیم در ادامه، برگزاری رزمایش مشترک بین ایران و عراق را خواستار شد و گفت: دوست داریم رزمایش مشترک نظامی برگزار کنیم و همچنین انتظار داریم آموزش در زمینه «ش. م. ه»، طب نظامی، نیرو‌های ویژه و مخصوص و تک‌تیرانداز برای یگان‌های ارتش جمهوری عراق برگزار شود.

در پایان این دیدار، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما آمادگی داریم تا تجربیات خود را در حوزه یکان‌های رزم زمینی و برپایی دوره‌های مطلوب آموزشی، به ارتش عراق انتقال دهیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار