به روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
وزیر بهداشت با بیان اینکه شهرک دارویی برکت به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در زمینی با مساحت بالغ بر ۲۰۰ هکتار ایجاد شده است، گفت: در ایجاد این شهرک، استانداردهای تدوین شده رعایت و زیرساخت‌های لازم برای فعالیت کارخانه‌های مختلف دارویی فراهم شده است.
کد خبر: ۳۵۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱ - 18June 2019

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت با بیان اینکه شهرک دارویی برکت به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در زمینی با مساحت بالغ بر ۲۰۰ هکتار ایجاد شده است، اظهار داشت: در ایجاد این شهرک، استانداردهای تدوین شده رعایت و زیرساخت‌های لازم برای فعالیت کارخانه‌های مختلف دارویی فراهم شده است.

نمکی در حاشیه افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت در استان البرز، با اعلام این مطلب اظهار داشت: این شهرک با هدف تحقق شعار امسال یعنی رونق تولید، راه اندازی شده و امیدواریم فعالیت آن بتواند بخش مهمی از نیاز دارویی کشور را برطرف کند و بر اساس پیش بینی ها در این شهرک برای هفت هزار نفر به صورت مستقیم و ۳۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: تحریم‌ها مانعی برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی در این شهرک دارویی نیست چراکه ایران سرزمینی نیست که هر سرمایه‌گذار عاقل خارجی به خاطر دیوانگی‌های ترامپ پای خود را از آن بیرون بگذارد چون سرمایه‌گذار می‌داند سرمایه گذاری در این کشور سودآور است.

نمکی با اشاره به میزان واردات دارو به کشور افزود: در حال حاضر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار دارو به کشور وارد می شود که در مقایسه با سال‌های قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته است و در شهرک دارویی برکت امکان تولید داروهای مشابه وارداتی وجود دارد و حتی می‌توان تا جایی پیش رفت که تولیدات کارخانه‌های این شهرک (داروهای های‌تک) را به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی صادر کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار