به روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
نشست هماهنگی اولیه رزمایش دریایی آیونز 2020 با عنوان (IMEX 2020) با حضور کشورهای عضو اجلاس «آیونز» به میزبانی و ریاست دوره‌ای نیروی دریایی ارتش در بندرعباس برگزار شد.
کد خبر: ۳۵۰۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰ - 18June 2019

نشست هماهنگی رزمایش دریایی «آیونز» برگزار شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، نشست هماهنگی اولیه رزمایش دریایی آیونز 2020 با عنوان (IMEX 2020) با حضور کشورهای عضو اجلاس آیونز به میزبانی و ریاست دوره‌ای نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یکم این نیرو مستقر بندرعباس برگزار شد.

امیر دریادار دوم «محمدرضا عزیزی» دبیر اجرایی این نشست با اشاره به ریاست دو سالانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجلاس آیونز و کارگروه امنیت دریایی گفت: این نشست با پیشنهاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور برگزاری رزمایش دریایی مشترک در اقیانوس هند با حضور اعضای اجلاس آیونز در ماه‌های آینده است.

وی با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: برگزاری یک نشست بین المللی در شرایط موجود گواه تلاش ایران به منظور برقراری امنیت و صلح پایدار در محدوده اقیانوس راهبردی هند با مشارکت کشورهای عضو در اجلاس آیونز است.

عزیزی گفت: برگزاری رزمایش دریایی مشترک بین کشورهای عضو اجلاس آیونز در ماه‌های آینده ضمن ایجاد هم افزایی و همکاری بین اعضای اجلاس، نشان دهنده قدرت و صلابت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حضور در عرصه‌های بین‌المللی با هدف تحکیم و ثبات امنیت در منطقه استراتژیک اقیانوس هند با شعار «صلح تنها مسیر کامیابی» است.

اجلاس کشورهای حاشیه‌ی اقیانوس هند یا IONS اقدامی داوطلبانه جهت افزایش همکاری‌های دریایی مابین نیروهای دریایی کشورهای ساحلی اطراف منطقه اقیانوس هند با استفاده از ایجاد مجمعی آزاد و جامع برای بحث و تبادل اطلاعات مرتبط منطقه‌ای است که تلاش می‌کند تا جریانی از اطلاعات را مابین خبرگان نیروی دریایی برقرار کند که سبب ایجاد درک مشترک و راهکارهای چند جانبه شود.

این اجلاس متشکل از ۲۴ کشور عضو و ۸کشور ناظر آیونز است که در ۴ زیر گروه منطقه‌ای کرانه جنوب آسیا، غرب آسیا، شرق آفریقا، جنوب شرق آسیا و استرالیا فعالیت می کند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار