به روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۵
رضا اسماعیلی:
دبیر جشنواره داخلی فلسطین این رویداد ادبی را راهکاری فرهنگی برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی دانست و گفت: هدف غایی و نهایی از برگزاری این جشنواره شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین‌ آثار ادبی منتشرشده شاعران و نویسندگان ایرانی با موضوع فلسطین، مقاومت و آزادی قدس شریف است.
کد خبر: ۳۵۰۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱ - 17June 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رضا اسماعیلی دبیر جشنواره داخلی فلسطین بابیان اینکه فلسطین، قبله اول مسلمین جهان و نماد وحدت، عزت و مقاومت اسلامی است، اظهار داشت: آرمان آزادسازی قدس نیز آرمانی اسلامی، انسانی و جهانی است. از همین رو رسالت امروز ما و همه آزادی خواهان جهان هم صدایی و هم نوایی با ملت مظلوم فلسطین در راه آزادسازی قدس شریف است. همصدایی و همسنگری با ملت راست قامتی که با قدرت ایمان، هفتاد سال در برابر رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

وی گفت: تاسیس«جشنواره داخلی فلسطین» که یک جشنواره مردمی و غیردولتی و از زیرشاخه‌های جایزه جهانی فلسطین است، راهکاری فرهنگی برای تحقق این مهم است. هدف غایی و نهایی از برگزاری این جشنواره شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین‌ آثار ادبی منتشرشده شاعران و نویسندگان ایرانی با موضوع فلسطین، مقاومت و آزادی قدس شریف است.

دبیر جشنواره داخلی فلسطین به همکاری نهادها در برگزاری این جشنواره اشاره و تصریح کرد: جشنواره داخلی فلسطین به همت انجمن قلم ایران و با مشارکت مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در این جشنواره آثاری که در سال‌های قبل با موضوع فلسطین منتشر شده هم مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرند، گفت: خیر؛ چون هدف این جشنواره تشویق شاعران و نویسندگان به تولید آثار جدید با موضوع فلسطین است، در جشنواره داخلی فلسطین برترین آثار تولید شده با موضوع فلسطین، مقاومت و آرمان آزادی سازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده اند، بررسی و انتخاب خواهند شد. بر این مبنا، بدیهی است آثار تکراری خودبه خود از گردونه داوری حذف خواهند شد.

وی این جشنواره را منحصر به شعر و داستان ندانست و اظهار داشت: این جشنواره منحصر به شعر و داستان نیست و بخش‌های دیگری هم دارد، از جمله رمان و نثر ادبی. ضمن این که بخش شعر و داستان نیز به دو شاخه بزرگسال و کودک و نوجوان تقسیم شده است.

دبیر جشنواره داخلی فلسطین به عدم محدودیت در قالب‌های شعر اشاره کرد و افزود: هیچ محدودیتی وجود ندارد. شاعران می‌توانند آثار خود را در تمام قالب‌های ادبی (سنتی، نیمایی و سپید) به جشنواره ارسال کنند. تنها شرطی که پایبندی به آن ضروری است، غیر تکراری و جدید بودن آثار است. هم چنان که اشاره شد، آثار تکراری – چه در کتاب چاپ شده باشند یا مطبوعات - مورد داوری قرار نخواهند گرفت. نثرهای ادبی هم در این بخش مورد داوری قرار خواهند گرفت. در مورد بخش داستان نیز محدودیت خاصی جز غیرتکراری بودن وجود ندارد. بخش داستان شامل داستان کودک و بزرگسال، داستان کوتاه (داستانک) و رمان می شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: طبق فراخوان منتشر شده، آخرین تاریخ ارسال آثار پایان شهریور ماه سال جاری است. ولی در صورت ضرورت و بر اساس تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره این تاریخ قابل تمدید خواهد بود. ولی تضمینی برای تمدید مهلت ارسال آثار وجود ندارد. بر این اساس، بهتر است علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره آثار خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند فراخوان جشنواره را که در اکثر خبرگزاری ها منتشر شده است مطالعه کنند و یا با دبیرخانه جشنواره که در انجمن قلم ایران مستقر است با شماره تلفن‌های 88048915 – 88059319 تماس بگیرند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار