به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
سرهنگ «صیاد شیرازی» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر بخواهیم در مقابل دشمنان بجنگیم، باید اصول جنگ انقلاب اسلامی را رعایت کنیم که این اصول شامل اطاعت از رهبری، حضور مردم به عنون مدیران جنگ در جبهه‌ها و تدارک جنگ در پشت جبهه‌ها است.
کد خبر: ۳۵۰۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴ - 17June 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، در تاریخ 26 خرداد سال 1362، استان کرمان شاهد رویدادی در حوزه دفاع مقدس بوده که به بخشی از آن اشاره می شود:

26 خرداد سال 1362

سخنان فرمانده نیروی زمینی ازتش جمهوری اسلامی در جمع مردم مبارز کرمان

سرهنگ «صیاد شیرازی» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به اتفاق تنی از مقامات لشکری جهت بازدید از مراکز نظامی به کرمان سفر کرده بود، ضمن حضور در جمع برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرمان در محل ستاد منطقه 6 سپاه پاسداران و اقامه نماز، پیرامون وضعیت جبهه‌ها و امدادهای خداوند در اول جنگ سخنانی ایراد کرد.

همچنین سرهنگ صیاد شیرازی ظهر دیروز نیز در جمع صالحین و نمازگزاران شهر کرمان در مسجد جامع حضور یافت. در این جلسه حجت‌الاسلام سید «یحیی جعفری» امام جمعه و نماینده امام در کرمان، استاندار، فرماندهان و پرسنل نظامی و انتظامی منطقه شرکت داشتند.

سرهنگ صیاد شیرازی طی سخنانی با اشاره به پیروزی‌های رزمندگان اسلام در عملیات انجام شده گفت: در دو جبهه دشمنان ما شناخته شده‌اند یا در جبهه داخلی بوده و یا در جبهه جنگ تحمیلی. آنچه مسلم است هر دو برای رزمندگان اسلام یک مفهوم را دارد و آن جنگیدن در راه خدا و امروز ما فارغ التحصیلان بسیار عالی‌مقامی در جبهه‌ها داریم. عالی مقام‌ترین این فارغ التحصیلان شهدای ما هستند که پیشتاز بودند و به تکامل رسیدند و با برکت خونشان جبهه‌های نبرد ما را پایگاه‌های رحمت خدا ساخته‌اند.

وی آنگاه به توطئه‌های ضدانقلاب در خوزستان، کردستان، جنگل‌های شمال و سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: این تقدیر خداست برای انقلاب ما که هر توطئه‌ای به هر طریق به نفع جمهوری اسلامی تمام می‌شود و با توجه به اینکه جنگ همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده، امروز مظلومین رزمندگان ما در کردستان و آذربایجان می‌جنگند، به دو دلیل، اول تحت‌الشعاع قراردادن جنگ تحمیلی و آنها از حمایت و پشتیبانی کامل باز داشته. دوم این که رزمندگان در جائی مبارزه می‌کنند که دشمن همیشه دیده نمی‌شود و رزمندگان ما در معرض دید آنها قرار دارند و برای جنگیدن سلحشوران ما می‌بایست خود را به آنها نشان دهند و با جانفشانی چند نفر محل اخفای دشمنان پیدا شود.

صیاد شیرازی گفت: ولی بحمدالله در کردستان و آذربایجان به همت رزمندگان اسلام ریشه ضدانقلاب کنده شده و رزمندگان تمامی محورهای اصلی را تحت کنترل خود درآورده و در محورهای فرعی نیز ضدانقلاب در محاصره نیروهای ما قرار دارد و انشاالله بزودی به نتیجه نهائی خواهیم رسید.

وی گفت: برای ما مسلم شده است که اگر بخواهیم در مقابل دشمنان بجنگیم، باید اصول جنگ انقلاب اسلامی را رعایت کنیم که این اصول شامل اطاعت از رهبری، وجود روحانیت در جبهه‌های نبرد و استفاده از روح عقیدتی ایمان و حضور مردم به عنون مدیران جنگ در جبهه‌ها و تدارک جنگ در پشت جبهه‌ها به وسیله مردم می‌تواند تنها راه سرنوشت جنگ و رسیدن به نتیجه نهائی پیروزی ماست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها