به روز شده در: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
«ابوالفضل حسن‌بیگی» گفت: سیلی که کدخدا از رهبری دریافت کرد موجب شد سران اروپا مقابل اتهام‌زنی آمریکا در رابطه با 2 کشتی نفتی موضع‌گیری کنند.
کد خبر: ۳۵۰۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷ - 15June 2019

سیلی رهبر معظم انقلاب به کدخدا اروپا را بیدار کردبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «ابوالفضل حسن‌بیگی» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «آنا»، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن، اظهار داشت: خدا را شاکریم که رهبری به این کشور عنایت کرده که همچون مولا علی (ع) در مقابل دشمنان مواضع شفاف و مقتدرانه دارند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با رفتاری پیامبر(ص) گونه در سخنان خود به دوستان نصیحت می‌کنند، مستضعفان و آزادیخواهان را امید می‌دهند و قاطعانه مقابل زورگویان می‌ایستند. ایشان در مواضعی صریح اعلام کردند آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب دنبال براندازی حکومت اسلامی در ایران هستند و  نتوانستند و نمی‌توانند که به این خواسته خودشان دست یابند.

امام خامنه‌ای در قامت یک ابرقدرت مقابل فرستاد آمریکا

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در قامت یک ابرقدرت مقابل فرستاده آمریکایی‌ها سخن گفتند و برای آمریکایی‌ها خط و نشان کشیدند که ما به توصیه کشورهای دوست و برادر، پای مذاکره نشستیم، ولی نخستین کسی که معاهده بین‌المللی برجام را لغو کرد اوباما بود. 

وی با اشاره به اینکه رهبری بر دروغگو بودند دولتمردان آمریکایی تأکید کردند و فرمودند فرد سالم میان سیاسیون آمریکا کیمیاست، گفت: ایشان در کمال میهمان‌نوازی به آبه فرمودند حیف از ژاپن است که بخواهد پیام‌رسان فرد خبیثی مانند ترامپ باشد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند دوستی ما با دولت ژاپن پابرجاست و صداقت شما در پیگیری مسائل را قبول داریم، اما آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند و رئیس‌جمهور آمریکا بعد از بازگشت از ژاپن و مذاکره با شما پتروشیمی ایران را تحریم کرد و این یکی از مدارک و مستندات قوی و قاطع از دروغگویی آمریکایی‌هاست که در سطح بین‌المللی هم مطرح شد.

پیام شفاف رهبری در دیدار آبه به همپیمانان آمریکا

حسن‌بیگی با بیان اینکه برخورد با آمریکا و موضع‌گیری مقام معظم رهبری برای همپیمانان آمریکا سخن شفافی را به‌همراه داشت که ما بدون آنها هم به پیشرفت دست پیدا می‌کنیم‌، تصریح کرد:  ایران تحت هیچ شرایطی با آمریکا مذاکره نمی‌کند. امروز یک همدلی در سطح ملی علیه آمریکا هست و این به‌خاط پرونده کثیفی است که آمریکایی‌ها نزد ملت ایران دارند.

وی با اشاره به وظایف اروپایی‌ها تأکید کرد: اروپایی‌ها هم پس از سخنان قاطع مقام معظم رهبری باید حساب دستشان آمده باشد و متوجه شده باشند که جمهوری اسلامی همان کشوری است که روزی اروپایی‌ها روزی به‌دلیل مواضع غیرعادلانه خود از کشور ایران رفتند و بعد دومرتبه مجبور به بازگشت شدند.

مواضع شفاف روسیه و چین علیه آمریکا

نماینده مردم دامغان با بیان اینکه دنیای امروز چند قطبی است و آمریکا نمی‌تواند یکجانبه سخن بگوید و منتظر اطاعت دیگر کشورها باشد گفت: بعد از موضع‌گیری حضرت آقا، مخالفان آمریکا و غرب هم بسیار صریح موضع گرفتند. اعلام موضع صریح و شفاف رؤسای جمهوری روسیه و چین و دیگر کشورها نشان داد که اقتداری برای آمریکا نمانده و کشورهای مخالف سیاست‌های آمریکا قوت گرفته‌اند.

وی گفت: ‌کشورهای دیگر هم به این نتیجه رسیده‌اند وقتی جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور اثرگذار و کشوری که در قامت یک ابرقدرت با آمریکایی‌ها و غرب سخن می‌گوید،‌ آنان هم می‌توانند به حقوق خود برسند. 

تقبیح ترامپ از سوی نخبگان آمریکایی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نخبگان داخل آمریکا و عناصر دلسوز هم نسبت به مواضع ترامپ مسئله‌دار شدند و سیاست‌های او را تقبیح می‌کنند و بسیاری از افراد جامعه آمریکا ترامپ را سفیه و دیوانه یاد می‌کنند. برخی اعضای سنا هم درخواست محاکمه و زندان شدن ترامپ را دارند.

حسن‌بیگی با تأکید براینکه سخنان امام خامنه‌ای در دیدار با سفیر ترامپ توأم با نصحیت و دلسوزی بود، بیان کرد: این دیدار برای کسانی که هنوز هم دلشان را به کدخدا بودن آمریکا خوش کرده‌اند پیامی قاطع و شفاف داشت.

سیلی رهبری بر صورت کدخدا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کدخدا سیلی از رهبر جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد که به این زودی‌ها جای آن التیام نمی‌یابد. 

وی ادامه داد: کدخدا مقاومتی از ناحیه مردم ایران دید که همه دنیا را نسبت به آمریکا بدبین و همه مبارزان آزادیخواه و مخالفان آمریکا را دلگرم کرد. امروز هیمنه آمریکا شکسته است و همانطور که رهبر معظم فرمودند اینها نه توانستند و نخواهند توانست جلوی پیشرفت ایران را بگیرند و ایران امروز کشوری قدرتمند با دولت و ملت متحد است که هر سدی را از مقابل راه خود برمی‌دارد.

اروپا دیگر قادر به هزینه در ناتو نیست

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا هر لحظه به کشوری حمله می‌کند و اکنون که قدرت نظامی آنان رو به افول است و همه می‌دانند ارتش آمریکا در ضعف به سر می‌برد و کشورهای اروپایی هم دیگر قادر نیستند بیش از این در ناتو هزینه کنند، از ابزار اقتصادی برای فشار بر ملت ایران استفاده می‌کند که قطعاً این ملت در جنگ اقتصادی آمریکا هم پیروز می‌شوند.

حسن‌بیگی با اشاره به موضع‌گیری وزیر امور خارج آلمان مقابل اتهام‌زنی آمریکا در رابطه با دو کشتی نفتی نشان می‌دهد سران اروپا نیز دنبال این بودند که هیمنه آمریکا بشکند تا خودشان را از زیر سلطه آنان خارج کنند، گفت: خانم مرکل در جایی اعلام کرد که ما باید در اروپا ارتش مستقل داشته باشیم اما متأسفانه همه اروپایی‌ها با یک تشر ترامپ سکوت کردند، اما با سیلی که ترامپ از رهبری ایران دریافت کرد آنها هم به این جمع‌بندی رسیدند که آمریکا پوشالی است و می‌توانند خودشان را از سلطه نجات دهند و ارتش مستقل داشته باشند.

زلزله در ژاپن پس از بازگشت «آبه»

وی تأکید کرد: وقتی آقای نخست وزیر پس از دیدار با رهبر مقتدر ایران به ژاپن بازگشت شاهد بودیم در ژاپن هم زلزله‌ای ایجاد شد که جمهوری اسلامی ایران مقتدر و قوی مقابل آمریکا ایستاد و ملت ژاپن به‌عنوان سومین قدرت اقتصادی دنیا هم می‌تواند با دیگر کشورها ارتباط داشته باشد و دستش را از زیر ساطور آمریکایی‌ها خارج کند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار