به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۴
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
حجت‌الاسلام «نصرالله پژمان‌فر» گفت: سفارت‌خانه انگلیس از جریان‌های برانداز حمایت کرده و با اپوزیسیون ارتباط برقرار می‌کند که این امر ناشی از ضعف دیپلماسی خارجی ماست که نسبت به این امور نه تنها برخورد جدی ندارد، بلکه سعی در لاپوشانی کرده و بی‌تفاوت عبور می‌کند.
کد خبر: ۳۴۹۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹ - 11June 2019

سفارت انگلیس با اپوزیسیون ارتباط برقرار می‌کندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «نصرالله پژمان‌فر» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «مهر»، با انتقاد از برگزاری پارتی مختلط در سفارت‌خانه انگلستان، اظهار داشت: سفارتخانه‌ها مجاز هستند یک سری برنامه‌های خود شامل روزهای ملی و مذهبی را در محل سفارت‌خانه برگزار کنند؛ اما این اقدامات باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور پذیرنده انجام شود.

وی با بیان این‌که نباید مراسمات سفارتخانه‌های خارجی به گونه‌ای باشد که به معنای تعارض با امور داخلی کشور پذیرنده باشد، افزود: متأسفانه سفارت‌خانه‌ها تبدیل به مرکزی کاملاً سیاسی شده‌اند که رویکرد آنان مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: سفارت‌خانه انگلیس از جریان‌های برانداز حمایت کرده و با اپوزیسیون ارتباط برقرار می‌کند که این امر ناشی از ضعف دیپلماسی خارجی ماست که نسبت به این امور نه تنها برخورد جدی ندارد، بلکه سعی در لاپوشانی کرده و بی‌تفاوت عبور می‌کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: موضع‌گیری ضعیف وزارت امور خارجه موجب جری و بی‌پروا شدن سفارت‌خانه‌ها در انجام اقدامات ساختارشکنانه خود شده است.

پژمان‌فر با بیان این‌که سفارت انگلستان بارها دچار چنین تخلفاتی شده است و این اقدامات در راستای ارتباط با لایه‌های اپوزیسیون و سازماندهی آن‌ها بوده است، گفت: در جریان فتنه ۸۸ سفارت انگلستان حضور و نقش مهمی داشت.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها