به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
سردار ناظری:
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تفکر انقلابی را عامل پیروزی ایران در دفاع مقدس دانست.
کد خبر: ۳۴۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵ - 24May 2019

تفکر انقلابی عامل پیروزی در دفاع مقدس شدبه گزارش دفاع‌پرس از زاهدان، سردار «محمد ناظری» جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: در شهریور سال 1359 رژیم بعثی عراق با هدف تصرف مهران، سومار، قصرشیرین، سرپل ذهاب، خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، دزفول و دهلران و ... از سه جبهه عملیات متجاوزانه خود را به سمت مرزهای کشور ایران آغاز کرد.

ناظری گفت: وقتی عراق از جبهه جنوبی وارد شد و قصد تصرف بندر بزرگ خرمشهر را داشت با مقاومت سرسختانه مردان، زنان و جوانان انقلابی شهر مواجه شد؛ همان افرادی که با دست خالی اما توکل بر خدا در برابر ارتش مسلح عراق ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی بیان کرد: مردم خرمشهر 34 روز با دستان خالی از این شهر مهم دفاع و مقاومت کردند که وقتی تاریخ را بررسی می‌کنیم کمتر جایی را می‌توان یافت که مردمانش این‌گونه از شهر و وطن خود دفاع کرده باشند؛ این نتیجه همدلی، وحدت و ولایت پذیری است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: در حمله صدام به کویت نیروهای مسلح و مردم آن شهر در کمتر از نیم ساعت شهر را در اختیار نیروهای عراقی گذاشتند به گونه‌ای که کاخ امیر کویت مقر فرماندهی نیروهای بعثی شد؛ حال اگر مقایسه ای این کشورها و روحیه مردم آنان را با ملت بصیر ایران داشته باشیم، درمی‌یابیم که روحیه ولایت‌مداری مردم بود که باعث شد ایرانیان و رزمندگان اسلام با دست خالی اما نیروی اخلاص و ایمان مقاومت کنند.

وی بیان کرد: آزادی خرمشهر کاری خارق‌العاده بود که شگفتی همگان را در پی داشت؛ چرا که به عقیده 50 کشوری که ارتش عراق را برای این حمله حمایت کرده بودند، ملت ایران توانست در برابر تمام استحکامات دشمن، پیروز میدان نبرد باشد.

ناظری در پاسخ به سوال عده ای مبنی بر اینکه که چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه یافت، گفت: از یک سو شرایط ایران برای صلح (شناسایی و تنبیه متجاوز و پرداخت غرامت از سوی عراق) رعایت نشده بود و از سوی دیگر مرزهای ایران تامین نداشت و نقاطی در شلمچه، طلائیه، فکه و قصر شیرین در اشغال عراق بود. همچنین شهرهای سومار، نفت شهر و مهران عملا در اشغال دشمن بودند و امکان آزادسازی این نقاط از راه مذکور، غیرمعقول به نظر می‌رسید و راهی جز ادامه جنگ وجود نداشت. ضمن اینکه با توجه به پیروزی‌های نیروهای خودی، توقف جنگ و چانه زنی در پشت میز مذاکره، برای آزادی نقاط مرزی آزاد شده، کار صحیحی نبود.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این سوال از سوی کسانی مطرح می‌شود که از تفکر انقلابی به دور هستند؛ تفکری که عامل پیروزی در دفاع مقدس و منجر به آن شد که تفکر لیبرالی از کشور خارج شود و تفکر انقلابی جای آن را بگیرد.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: امروز اقدامات دشمنان ازجمله آمریکا و ترامپ احمق به این علت است که با تفکر انقلابی مشکل دارند و اگر جنگ سیاسی، اقتصادی و... را بر ما تحمیل کردند به خاطر ترس از این تفکر است؛ چرا که با این تفکر در مقابل دشمن ایستادگی کرده و هیمنه آنان را برهم زدیم.

ناظری در پایان خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان با روحیه جهادی و انقلابی در مقابل توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان ایستادگی خواهند کرد. روحیه بسیجی در وجود تک تک مردم وجود دارد و به دشمنان اجازه نخواهیم داد که به خاک این مرز و بوم تجاوز کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار