به روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
اولین دوره پویش کتاب‌خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی پس از بررسی بیش از ۶۵۰ فایل ویدئویی و معرفی سه برگزیده به کار خود پایان داد.
کد خبر: ۳۴۶۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵ - 18May 2019

برگزیدگان اولین پویش کتابخوان مجازی انقلاب اسلامی معرفی شدندبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، اولین دوره پویش کتاب‌خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی، همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و نشر جام جم، برگزار شد که امروز اسامی برگزیدگان خود را اعلام کرد.

به‌ این‌ ترتیب فاطمه حسینی با معرفی کتاب «سحرگاهان همافران اعدام می‌شوند» از مجموعه «قصه‌های انقلاب برای بچه‌ها و نوجوانان» اثر نادر ابراهیمی، نفر نخست؛ سمیرا غفاری با معرفی کتاب «ره، رهرو، رهبر» به کوشش مهدی مطهری، نفر دوم و کوثر سردابی پور با معرفی کتاب «امام آمد» اثر حمیدرضا شاه‌آبادی نفر سوم اولین دوره پویش کتاب خوان ویژه انقلاب اسلامی شناخته شدند.

با انتشار فراخوان این پویش از 10 دی 97، علاقمندان در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال باید تا 22 بهمن 97، کتابی با موضوع انقلاب اسلامی را در قالب یک ویدئو معرفی و ویدئو را با هشتگ پویش کتابخوان مجازی و کتابخوان انقلاب اسلامی در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کردند.

در بازه زمانی تعیین شده بیش از 650 فایل ویدئویی از سوی گروه‌های سنی مختلف در صفحات اینستاگرام منتشر شد که بیشترین مشارکت مربوط به گروه سنی نوجوان بود. این آثار با در نظرگرفتن پنج معیار «خلاقیت در شیوه معرفی کتاب»، «تناسب کتاب با گروه سنی معرفی کننده»، «انتخاب کتاب منتشر شده از سال 1390 به بعد»، «تسلط بر کتاب معرفی شده و خوانش بخشی از کتاب» و «ویدئو حداکثر یک دقیقه، افقی و با کیفیت مناسب باشد» به ارزیابی هیأت داوران رسید. در نهایت پس از بررسی آثار، سه نفر برگزیده و 40 نفر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

اسامی نفرات شایسته تقدیر نیز در جدولی منتشر شده است.

همچنین بیش از 80 ویدئو، به‌دلیل عدم رعایت مقررات عمومی مسابقه، همچون درج هشتگ، رعایت مهلت شرکت در مسابقه و …، از شرکت در مسابقه حذف شدند.

در بخش برگزیدگان این جشنواره به نفر اول ده میلیون ریال، نفر دوم و سوم هر کدام پنج میلیون ریال کمک هزینه خرید کتاب در قالب کارت اعتباری تعلق می‌گیرد. همچنین به 40 نفر شایسته تقدیر نیز لوح تقدیر به همراه بن خرید کتاب الکترونیکی به ارزش یک میلیون ریال توسط نشر جام جم اهدا می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار