به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
معرفی کتاب؛
کتاب «عینک حسین» به زندگی‌نامه و خاطرات شهید حسین الله‌پرست، از رزمندگان شهید استان هرمزگان پرداخته و به قلم «سمیه باستین» در 116 صفحه به چاپ رسیده است.
کد خبر: ۳۴۶۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵ - 24August 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بندرعباس، کتاب «عینک حسین» زندگی‌نامه و خاطرات سردار شهید «حسین الله پرست» بوده که به قلم «سمیه باستین» و به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان در سال 1393 به چاپ رسیده است.

این کتاب شامل سه فصل است که فصل اول و دوم آن به روایت دو خواهر شهید، زینب و آمنه الله پرست می‌پردازد و خاطرات خود با شهید را به زبان ساده بیان می کنند و فصل سوم این کتاب نیز، گوشه ای از دفترچه خاطرات شهید را تشکیل می دهد.

شهید حسین الله پرست در تاریخ 2 اردیبهشت 1354 مصادف با دهه اول محرم متولد و در 7 بهمن 1365 در حالی که مسئولیت فرمانده گروهان المهدی گردان 422 لشکر 41 ثارالله را به عهده داشت در محل پاسگاه زید در عملیات کربلای پنج توسط مزدوران بعثی به شهادت رسید.

«عینک حسین» زندگی نامه  و خاطرات شهید حسین الله پرست

قسمتی از متن کتاب:

ماه رمضان بود، حسین آمد خانه و با شوق و ذوق گفت: جات خالی زینب رفتم سوپر و یه تی تاپ و آب میوه مشتی خوردم. داشتم از تعجب شاخ در می آوردم. گفتم: روزه خودتو خوردی دیوونه؟ که حسین یادش آمد روزه بوده و آن قدر ناراحت شد که تا قبل از اذان دیگر یک کلمه حرف نزد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها