به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
گروه‌های فلسطینی بر مخالفت خود با هرگونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
کد خبر: ۳۴۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶ - 21April 2019

تاکید گروه‌های فلسطینی بر مخالفت با مذاکره با رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، گروه‌های ملی و اسلامی در استان رام‌الله و منطقه «البیره» واقع در کرانه باختری اشغالی بر مخالفت خود با هرگونه سازوکار یا تلاش و یا پیشنهاد برای بازگشت به مذاکرات دوجانبه مستقیم یا غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

این گروه‌ها از تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند که تصمیمات مجلس قانونگذاری و شورای مرکزی سازمان آزادیبخش را اجرا و هرگونه حل‌وفصل و یا روند سیاسی در سایه سیاست‌های رژیم صهیونیستی را رد کند.

گروه‌های ملی و اسلامی در رام‌الله و البیره همچنین از تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند که مسئله فلسطین را به سازمان ملل متحد ارجاع داده و برای جلب حمایت‌های بین‌المللی از ملت فلسطین تا پایان یافتن اشغالگری رژیم صهیونیستی و احقاق کامل حقوق فلسطینیان تلاش کند.

این گروه‌ها هم چنین مخالفت خود را با طرح موسوم به «معامله قرن» اعلام کردند. طرح موسوم به «معامله قرن» که از سوی آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح شده، به‌دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» است. به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهوری آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار