به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس:
محمدصادق کوشکی گفت: در صورت تعمیق روابط تهران و اسلام‎آباد می‎توان به شرق کشور به عنوان یک شریک مطمئن سیاسی و اقتصادی نگاه کرد.
کد خبر: ۳۴۲۸۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳ - 20April 2019

پیامد‌های سفر نخست وزیر پاکستان به تهرانمحمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‎پرس، با اشاره به سفر آتی نخست‎ وزیر پاکستان به تهران اظهار داشت: پاکستان یکی از همسایگان مهم و استراتژیک ایران است که در سال‎های اخیر طرف ایرانی نتوانسته است که رابطه خوبی با آن برقرار کند.

وی افزود: مهم‎ترین موضوعی که باید بین ۲ کشور مورد بحث قرار گیرد امنیت در مرز شرقی ایران است که بر اساس ایجاد روابط تجاری هرچه بهتر می‎توان امنیت را به آن منطقه بازگرداند تا شاهد اقدامات خوب در این زمینه باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: برخی گروه‌های تروریستی با سو‎استفاده از نبود روابط بسیار عمیق بین دو کشور سعی بر برهم زدن آرامش در شرق ایران را دارند که با این دیدار می‎توان از این مشکل به خوبی عبور کرد.

استاد دانشگاه تهران با تاکید بر روابط تجاری ایران و پاکستان گفت: میزان این روابط در حال حاضر  به ۱۰۰ میلیون دلار نمی‎رسد که عملا طرف پاکستانی اگر روابط خود را با ایران به صورت کامل قطع کند ضرری نخواهد کرد؛ این موضوع در حالی است که پاکستان بزرگترین مصرف کننده گاز «CNG » است که فقط در ایران تولید می‎شود.

کوشکی با اشاره به نزدیکی عربستان و آمریکا به پاکستان خاطرنشان کرد: پاکستان به دلیل نبود روابط‌ دوستانه عمیق با ایران تحت‎تاثیر عربستان سعودی و آمریکا قرار می‎گیرد، اگر روابط تهران_اسلام‎آباد عمیق شود می‎توان به شرق کشور به عنوان یک شریک مطمئن سیاسی و اقتصادی نگاه کرد و شاهد رونق اقتصادی در کشورمان خواهیم بود.

به گزارش دفاع‏‎پرس، عمران خان نخست وزیر پاکستان فردا یکشنبه در سفری دو روزه با هدف گسترش روابط تهران و اسلام‎آباد به ایران سفر می‌کند. نخست وزیر پاکستان ابتدا وارد مشهد شده و بعد از زیارت بارگاه امام رضا (ع) برای دیدار‌های دیپلماتیک خود عازم تهران خواهد شد.

انتهای پیام/ 251

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها