به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
امیر سیاری:
فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران در خوزستان، ترمیم سیل‌بند‌ها و رصد مداوم مسیر سیلاب‌ها را از وظایف در دستور کار یگان‌های ارتش در خوزستان عنوان کرد.
کد خبر: ۳۴۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵ - 12April 2019

ترمیم سیل‌بند‌ها و رصد مداوم مسیر سیلاب‌ها در دستور کار یگان‌های ارتش قرار داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران در خوزستان، اظهار داشت: ترمیم سیل‌بند‌ها و رصد مداوم مسیر سیلاب‌ها در دستور کار یگان‌های ارتش در خوزستان قرار دارد و ترمیم سیل‌بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب اولویت ارتش در منطقه جنوب است.

وی اظهار کرد: اقدامات اولیه ارتش از زمان وقوع سیل نجات هموطنان توسط خودرو‌های سنگین، قایق‌ها و بالگرد‌های ارتش و تخلیه اماکنی بود که برابر نظر ستاد مدیریت بحران باید انجام می‌شد و ارتش در بیش از دوسوم از روستا‌هایی که تخلیه شد حضور تعیین‌کننده داشت و اسباب و اثاثیه و حتی احشام آن‌ها به مناطق امن منتقل شد و مردم در نقاط پیش‌بینی‌شده توسط هلال احمر و ستاد مدیریت بحران و در پادگان‌های ارتش اسکان داده شدند.

امیر دریادار سیاری بیان داشت: در شرایط موجود ترمیم سیل‌بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب در دستور کار یگان‌های ارتش در منطقه جنوب قرار دارد و امکانات مهندسی سنگین، سبک و ظرفیت نیروی انسانی معطوف به این مأموریت است که در حال حاضر نیز تقویت شده است.

فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان افزود: در سیل‌بند‌ها گاهی اوقات آب نفوذ می‌کند و اولین کسانی که سیل‌بند‌ها را ترمیم می‌کنند مردم هستند.

امیر سیاری تصریح کرد: مردم خوزستان یک روز در برابر دشمن محکم ایستادند و امروز در برابر سیل ایستادگی می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها