به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
عضو جامعه روحانیت شیراز:
حجت الاسلام والمسلمین «خوش نویس» با بیان اینکه ارتش تکیه‌گاه انقلاب و پشتوانه مردم است، گفت: در اغتشاشات، در زلزله بم و کرمانشاه و در اتفاقات تلخ از جمله سیل ارتش حضور داشته است.
کد خبر: ۳۴۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹ - 10April 2019

پوشیدن لباس سپاه از سوی نمایندگان مجلس، دشمن را برای همیشه نابود کردبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین «خوش نویس» صبح امروز (چهارشنبه21 فروردین ماه) در مراسم بزرگداشت شهادت سپهبد شهید «صیاد شیرازی» و شهید مدافع حرم شهید «ذولفقاری نسب» که در مسجد فاطمه الزهرا (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز بیستمین سالگرد شهادت شهید صیاد است، اظهار داشت: برای عظمت شهید صیاد همین بس که شهید چمران می فرماید ارتش افسری مانند شهید صیاد دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری می فرماید شهید صیاد بنده برگزیده خداوند است، با توجه به اینکه ائمه و اولیای خداوند بنده برگزیده می شوند اما رهبری معظم انقلاب شهید صیاد را بنده برگزیده می نامند.

عضو جامعه روحانیت شیراز، شهید ذولفقاری را از شهدای والا مقام مدافعان حرم دانست و تصریح کرد: اگر روزی در میدان نبرد در برابر بخشی از ارتش آمریکا نمی ایستادیم باید اکنون در میدان آزادی در برابر داعش می ایستادیم از این رو از صمیم قلب باید به این شهید بزگوار سلام داد.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم عنوان کرد: در قرآن کریم خداوند اعلام می دارد که هشت گروه از جمله توابین، پاکان و محسنین را دوست دارد.

حجت الاسلام خوش نویس با بیان اینکه حدود یک سوم شهدای جنگ اختصاص به ارتش دارد، ابراز کرد:  افرادی که واقعیت ها را بیان نمی کنند دشمنان انقلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه خنثی سازی 18 کودتا در کشور از سوی ارتش نظام مقدس اسلامی اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: شکل گیری کودتا و طراحی کودتا کار سرباز عادی نیست، فردی که رهبری کودتا را بر عهده می گیرد باید دشمنی در لباس دوست باشد که کار آسانی نیست و این عمل را 18 بار ارتش انجام کرد که لازمه این کار وفاداری به نظام اسلامی است.

عضو جامعه روحانیت شیراز مقابله با تجزیه طلبی و جنگ های داخلی را یکی دیگر از فعالیت های ارتش دانست و بیان داشت: ارتش تجزیه طلبی را با کمک دیگر نیروهای مقدس اسلامی توانسته خنثی کند و ارتش در این زمینه از خود اقتدار به خرج داده است.

وی هشت سال جنگ تحمیلی را پیشینه ای برای نظام مقدس اسلامی دانست و بیان کرد: اگر در گزارشات ملی وجود دارد که از 50 کشور اسیر در زندان ها داشته ایم دروغ نیست، نقش ارتش در این هشت سال بسیار واضح است چراکه 45 هزار شهید را تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.

حجت الاسلام خوش نویس تصریح کرد: 30 سال از جنگ گذشته و ما توانستیم در جنگ 16 شهر و سه هزار روستا را آزاد کنیم، ارتش در سازندگی کشور در مناطق جنگی حضور داشته است، همچنین در مرزهای کشور دژ پولادین کشور شد.

وی عنوان کرد: در اغتشاشات، در زلزله بم و کرمانشاه، در اتفاقات تلخ از جمله سیل ارتش حضور داشته است، ارتش تکیه گاه انقلاب و پشتوانه مردم است.

وی با بیان اینکه دولتی ها و رئیس جمهور مورد حمایت مقام معظم رهبری هستند، خاطرنشان کرد: ما نیز از شما حمایت می کنیم اما باید بشنوید هرجا شما جا خالی کردید دشمن آن جای خالی را پر کرد؛ یک گلایه از سپاه دشمن را خوشجال کرد اما پوشیدن لباس سپاه از سوی مجلسیان دشمن را برای همیشه نابود کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم از کتاب زندگی نامه شهید «ذوالفقاری نسب» با عنوان «شیر زیتان» (شهری که شهید مدافع حرم ذوالفقاری در آن به شهادت رسیدند) نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار