به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
امیر حیدری در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره ولایتمداری شهید صیاد شیرازی گفت: ولایتمداری این شهید محدود به حرف و شعار نبود؛ بلکه در عمل به ولایت پایبند بود.
کد خبر: ۳۴۰۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰ - 09April 2019

ولایتمداری شهید صیاد محدود به حرف و شعار نبودامیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، با اشاره به در پیش بودن سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: این شهید بزرگوار مجسمه تقوا و ولایتمداری در عصر ما بود؛ خصوصا بُعد ولایتمداری ایشان به حدی بود که می‌تواند برای آحاد کارکنان نیروی زمینی بهترین الگو و سرمشق باشد.

وی افزود: ولایتمداری صیاد شیرازی محدود به حرف و شعار نبود؛ بلکه در عمل به ولایت پایبند بود و در شرایط بحرانی، ولایتمداری خود را به منصه ظهور رساند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ایشان ولایتمداری را در خود نهادینه کرد و روح تعبد و ولایتمداری را در سطح نیرو‌های مسلح تسری داد. اخلاق، منش، روح پاک و قلب سلیم صیاد موجب شد تا او شایستگی شهادت را پیدا کند.

امیر حیدری عنوان کرد: شهید صیاد در رعایت نظم نمونه بود؛ نظم ایشان به اندازه‌ای بود که حتی برای کوچک‌ترین لحظات زندگی‌اش برنامه داشت و برای ارتشی‌ها الگوی نظم و انضباط بود.

وی همچنین به تلاش‌های شهید صیاد برای ایجاد وحدت بین ارتش و سپاه اشاره و خاطرنشان کرد: وحدت کلمه از آرمان‌های امام (ره) و فرمانده معظم کل قواست و شهید صیاد شیرازی نیز نقش بی‌نظیری در مستحکم کردن حلقه وحدت در بین نیرو‌های مسلح داشت.

فرمانده نزاجا در پایان به بیان خاطره یکی از محافظان شهید صیاد پرداخت و گفت: روزی شهید صیاد از محافظ خود می‌خواهد که پس از سه دقیقه استراحت، او را بیدار کند، اما آن فرد بعد از اینکه می‌بیند ایشان به خواب عمیقی فرو رفته است، روا نمی‌بیند که او را بیدار کند؛ بعد از اینکه شهید صیاد از چرت کوتاه بیدار می‌شود، بسیار ناراحت شده و از آن شخص سوال می‌کند که چرا مرا در همان وقت مقرر بیدار نکرده‌ای؟! این مؤید زمان‌سنجی و دقت نظر ایشان است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار