به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
مقر فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا در پایگاه اینترنتی خود نوشت، به‌دنبال افزایش نا‌آرامی در لیبی نیروهایش را از این کشور خارج کرده، اما همچنان وضعیت را پایش می‌کند.
کد خبر: ۳۴۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸ - 07April 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، مقر فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا اعلام کرد، به‌دنبال افزایش تنش‌ها در لیبی، نیروهایش را از منطقه خارج کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، با حمله نیرو‌های «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش ملی لیبی به «طرابلس» پایتخت این کشور، فرماندهی آفریقای ارتش آمریکا اعلام کرد نیروهایش را به‌طور موقت از این کشور خارج می‌کند.

در بیانیه درج شده در پایگاه اینترنتی این نهاد آمده است: «به‌موجب افزایش نا‌آرامی در لیبی، نیرو‌های آمریکایی در پاسخ به وضعیت امنیتی میدانی، به‌طور موقت از این کشور خارج می‌شوند».

این نهاد افزود: «فرماندهی آفریقای ارتش آمریکا به پایش شرایط میدانیدر لیبی ادامه می‌دهد و امکان‌پذیری تجدید حضور نظامی را در زمان مناسب بررسی می‌کند».

ارتش آمریکا به‌طور هم‌زمان اعلام کرد از دولت و مردم لیبی حمایت می‌کند.

مأموریت آمریکا در کشور‌های آفریقایی شامل حضور نیرو‌های نظامی و کارکنان دیپلماتیک به بهانه عملیات‌های ضدتروریستی است. روز گذشته ارتش آمریکا اعتراف کرد حملات هوایی که چندی پیش در سومالی انجام داد با کشته‌شدن غیرنظامیان همراه بود.

در حال حاضر دو دولت در لیبی وجود دارد. یکی از این دو، دولت وفاق ملی به رهبری «فایز السراج» است که توسط جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است. دومی نیز شامل کابینه موقت «عبدالله الثانی» است که تحت حمایت ارتش ملی لیبی به فرماندهی «خلیفه حفتر» قرار دارد.

در حالی که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل برای حل بحران لیبی به طرابلس سفر کرده بود، نیرو‌های حفتر روز پنج‌شنبه هفته گذشته به سمت این شهر یورش بردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار