به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
«مهرداد رایانی‌مخصوص»، به عنوان مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد.
کد خبر: ۳۳۶۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱ - 09March 2019

مدیر جدید انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی حکم گرفتبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «مهرداد رایانی‌مخصوص»، استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان تئاتر با حکم «شهرام کرمی»، مدیرکل هنرهای نمایشی به عنوان مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد.

در بخشی از حکم شهرام کرمی برای مهرداد رایانی‌مخصوص به عنوان مدیر دفتر انتشارات و پژوهش آمده است:

«در عرصه فعالیت هنرهای نمایشی، حوزه پژوهش و انتشارات به جهت توجه به علم و دانش و نیازهای این حوزه و تولید آثار شایسته هنری به خصوص ادبیات نمایشی بسیار حائز اهمیت است. توجه به اندیشه و زیرساخت و بنیان‌های فکری، اهداف و چشم‌انداز روشن را در برنامه‌ریزی ایجاد خواهد کرد. آن‌چه که به عنوان موضوع مهم تئاتر شناخته شده و نیاز ضروری تئاتر کشور است. با توجه به سرمایه فعال و موثر دانش‌آموختگان و نویسندگان و مولفان هنرهای نمایشی این ظرفیت بالقوه وجود دارد تا بتوان به مدد پژوهش و تحقیق و جمع‌آوری و نشر آثار هنرمندان علاوه بر شناخت و ترسیم وضعیت گذشته و امروز، آینده درخشان را برای  هنر  تئاتر رقم زد.»

مهرداد رایانی‌مخصوص دارای مدرک دکترای تئاتر از دانشگاه منچستر علاوه بر سابقه هنری به عنوان نویسنده، کارگردان، مترجم و منتقد، تاکنون در عرصه مدیریت هنری نیز مسئولیت‌های مختلفی داشته است. او در سال‌های 1384 و 1385 در یک دوره دو ساله مسئولیت دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی را بر عهده داشت.

عضویت در شورای علمی دانشکده هنر و معماری، ریاست مجموعه تئاتر شهر، مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی و قائم مقام گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما از مهم‌ترین مسئولیت‌های این مدیر هنری است. عضویت در کانون ملی منتقدان جمهوری اسلامی و تالیف و چاپ 18 عنوان کتاب و 38 مقاله علمی در کارنامه هنری مهرداد رایانی‌مخصوص وجود دارد. از مهم‌ترین آثار این هنرمند می‌توان به نویسندگی و یا کارگردانی نمایش‌هایی چون «عزیز مائی»، «خشم و هیاهو»، «سه خانه کوچک»، « کاغذ لبو»، «هزار دستان» و... اشاره کرد. 

«مهرداد رایانی‌مخصوص» جانشین «نصرالله قادری» در دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی می‌شود که از سال 1389 در این مسولیت بوده است. شهرام کرمی در تقدیرنامه‌ای ویژه از سال‌ها فعالیت موثر «نصرالله قادری» در دوران مسئولیت این مرکز تقدیر کرده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار