به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی با عنوان «نطنز»، به همراه اجرای برنامه‌هایی نظیر شعرخوانی طنز، استندآپ کمدی و ترانه خوانی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در حسینیه هنر برگزار شد.
کد خبر: ۳۲۴۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰ - 24December 2018

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی با عنوان «نطنز»، به همراه اجرای برنامه‌هایی نظیر شعرخوانی طنز، استندآپ کمدی و ترانه خوانی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در حسینیه هنر برگزار شد.

یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی با اجرای علی زکریایی و با شعرخوانی طنز محمد صفایی آغاز شد که در ادامه بخش‌هایی از این سروده را با عنوان «ژن خوب» می‌خوانید.

بخت و برش بلند و جهان، چرخ خاورش

ایران نبوده است مگر ارث مادرش

دور از غم است و غصه، اصلاً چه غصه‌ای

عالم به طاق این‌ور و باقی به آن‌ورش

خوش تیپ و لاکچری‌ست، نه اصلاً خود ژن است

ارواح عمه‌ی خود و خواهر برادرش

در ادامه، یاسر پناهی فکور، دیگر شاعر طنزپرداز به روی سن حاضر شد و شعر طنزی را در مورد تیتر تاریخی روزنامه شرق «امضای کری تضمین است» قرائت کرد. بخش‌هایی از این سروده را می‌خوانید.

گفتم مگر نگفتی، امضای اوست تضمین؟

گفتی دگر نباشد، درد و غمی پس از این

هر مشکلی ببندد، رخت از زمانه دیگر

از آب خوردنم تا تولید آب سنگین

گفتی شود مثال آرم میتی‌کومان این

پاسپورت من از اینجا تا مرز چین و ماچین

بنابرین گزارش، فهیمه انوری، سومین شاعر طنزپردازی بود که نوبت به قرائت شعر او در این مراسم رسید. انوری شعر طنزی را در مورد حواشی اخیر یکی از نمایندگان مجلس خواند که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.‌

ای به قربان تمام فحش‌های خوشگلت
‌می‌خری یک شهر را با لکسوس ناقابلت

شصت و نه ثانیه از وقتت هدر شد پشت در
شصت و نه قانون فدای کار خیلی عاجلت

ما که از دستت سرکاریم، پس مچکریم
تو خود شغلی گلم! هستیم ما‌ها شاغلت

در ادامه برنامه، با حضور طنزپردازان جوان باشگاه طنز انقلاب اسلامی، مخاطبان حاضر در سالن شاهد اجرای یک برنامه گفتگوی طنز نمادین با «جان کری» وزیر امور خارجه سابق آمریکا شدند که با استقبال خوب آن‌ها همراه بود.

در ادامه شعرخوانی طنز، نوبت به محمدرضا درخشان رسید. او شعر طنز خود را که در مورد دوره پسابرجام خواند که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.

من شنیدم که یک ریاضت‌کش

می‌خورَد کل سال، یک بادام

در شگفت آمدم سپس رفتم

تا بپرسم سوال از بابام

گفتمش اینچنین شنیدم من

رفته‌ام تا گلوم در ابهام

زهرا صفری، پنجمین شاعر طنزپردازی بود که در این برنامه سروده‌اش را درباره برجام و «امضای کری» قرائت کرد. بخش‌هایی از این شعر را می‌خوانید.

الا یا‌ای‌ها الیاغی یو آر‌اند خل و چل‌ها

که امضای گوگولی‌ات زده طعنه به باطل‌ها

چنان رفتی تو با فیگور سمت دفتر و خودکار

که گویی رفته‌ای سمت تردمیل‌ها و دمبل‌ها

برای هر که تو جانی، برای ما بادمجانی

تو در چشم همه ریزی، مگر ترسو و بزدل‌ها

بر اساس این گزارش، در بخش بعدی این محفل طنز، نوبت به برنامه نقالی و پرده خوانی طنز رسید که برای اولین بار در طنزپردازی کشور، با اجرای امین شفیعی در این برنامه اجرا شد. این طنزپرداز جوان، پرده‌خوانی خود را با موضوع برجام اجرا کرد که مورد توجه و استقبال خوب حاضران در این مراسم قرار گرفت.

در ادامه، مجتبی الله وردی، هنرمند و خواننده انقلابی، ترانه‌ای طنز درباره «برجام» را در این محفل طنز رونمایی و اجرا کرد که همانند قسمت پرده‌خوانی با استقبال پرشور مخاطبان همراه بود. «امین شفیعی» شعر این قطعه موسیقی طنز را سروده شده بود و تظیم آن هم برعهده «مزدک عباسی» بوده است.

در بخش بعدی یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی، بعد از پخش کلیپی طنز در مورد توهین نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی به کارمند گمرک، محمدرضا شهبازی، طنزپرداز و مدیر باشگاه طنز انقلاب، متن طنزی با عنوان «کیفرخواست کارمند گمرک» قرائت کرد با شور و استقبال فراوان حاضران در این برنامه مواجه شد.

بنابرین گزارش، بخش دیگر این برنامه به شعر خوانی امیرحسین کمال زارع، اختصاص داشت که سروده‌ای با عنوان «گفتند که امضای کری تضمین است» قرائت کرد. بخش‌هایی از این شعر را در ادامه می‌خوانید.

گفتند که امضای کری تضمین است

«بی شک»، «به درستی که»، «همانا»، «این است»

الحق که دوای کودک برجام و

تسکین هزار درد بی‌تسکین است

برجام اگر خورد زمین آه مکش

«جان» همچو طبیب بر سر بالین است

در ادامه یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی، نوبت به امین میمندیان، طنزپرداز جوان کرمانی رسید که با حضور در روی سن، استندآپ کمدی خود را برای مخاطبان اجرا کرد که با تشویق‌های پی در پی آن‌ها همراه بود.

بعد از این استندآپ کمدی، ناهید رفیعی، دیگر شاعر طنزپرداز سروده خود را درباره رأی به رئیس جمهور قرائت کرد که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.

شده‌ام آخر پشیمانی

مهر چی خورده‌ام به پیشانی

حال من را اگر نمی‌دانی

«کلّنا فانی»

تو بمان با جناب روحانی

تا هزار و همان که می‌دانی

بخش دیگر یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی، به شعرخوانی زهرا آراسته‌نیا اختصاص داشت. او شعر طنز خود که با عنوان «مجلس خانه ملت است» خواند. بخش‌هایی از این شعر در ادامه آمده است.

یافتم جایی که خوابیدن خوش است

حاصل تَکرار را چیدن خوش است

حرف بی خود می‌زند شفافیت

بر سر خوان‌اند و بلعیدن خوش است

عکس سلفی ابتدای راه بود

پای آن‌ها لایک کوبیدن خوش است

بنابرین گزارش، در پایان یازدهمین شب طنز انقلاب اسلامی، از میان حاضران در این برنامه که در مسابقه بهترین جواب طنز درباره سوالی با عنوان «الان با امضای کری چه کار‌هایی میشه کرد؟» شرکت کرده بودند، قرعه‌کشی برگزار شد که «علی‌محمد حسینی» به عنوان برگزیده انتخاب شد و یک «دبه» به عنوان جایزه دریافت کرد.

در حاشیه این محفل طنز، نمایشگاه کاریکاتوری از آثار مازیار بیژنی درباره تیتر روزنامه شرق «امضای کری تضمین شب طنز انقلاب اسلامی به صورت ماهانه از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و علاقمندان جهت اطلاع از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مجموعه می‌توانند به کانال طنزیم با آی‌دی tanzym_ir@ در پیام رسا‌ن‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار