به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
لاریجانی در جمع مردم بندر خمیر:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله امروز کشور اقتصادی است و اگر در سطوح ملی فردی مناقشاتی ایجاد کند که اذهان از توسعه اقتصادی منحرف شود، خیانت است.
کد خبر: ۳۲۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲ - 19December 2018

انحراف از توسعه اقتصادی خیانت استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، علی لاریجانی امروز (چهارشنبه ۲۸ آذر) در ادامه سفر خود به استان هرمزگان در جمع مردم، طلاب و روحانیون شیعه و سنی شهرستان بندر خمیر طی سخنانی اظهار داشت: این منطقه زمینه حرکت جدی اقتصادی را دارد و مدت‌ها بود می‌خواستم از نزدیک شرایط آن را بررسی کنم و امروز که در بین شما هستم از این وفاق و همدلی ارزشمند برای توسعه و روح آرام و نجابت مردم خوشحالم و همین روحیه باعث می‌شود که کشمکش‌ها کمتر شود و جایی که کشمکش نباشد، زمینه توسعه بیشتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یک نکته مثبت دیگر منطقه نمایندگان فعال و پیگیر آن هستند که این موضوع در کنار ظرفیت‌های توسعه‌ای همه چیز را برای پیشرفت منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به عملیات کلنگ زنی سه پروژه عمرانی در شهر بندر خمیر گفت: بنده هیچگاه طرحی را کلنگ زنی نمی‌کنم، چرا که بعضاً بدقولی‌هایی می‌شود که موانعی را در مسیر احداث ایجاد می‌کند، اما آنطور که به بنده گفتند برای این طرح‌ها برنامه ریزی دقیقی شده که طی ۱۸ ماه به نتیجه مطلوب برسد، همچنین به وزیر بهداشت هم خواهم گفت که درخصوص بیمارستان شهرستان اقدامات لازم را انجام دهد.

لاریجانی بیان کرد: یکی از مسائلی که در کشور ما کمتر به آن توجه شده، معادن مختلفی است که وجود دارد و این منطقه نیز از امکانات معدنی خوبی برخوردار است و به همین دلیل در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان‌ها داده شده و شورای معادن به ریاست استاندار تشکیل می‌شود و فرصت خوبی برای توسعه معادن است.

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر امکانات مناسب استان هرمزگان برای توسعه گردشگری گفت: یکی دیگر از نکات خوب و مهم منطقه ظرفیت گردشگری در دریا و در جنگل‌های حرا است که می‌تواند فرصت مناسبی برای رشد منطقه باشد.

وی تصریح کرد: توجه به منطقه هرمزگان از موضوعات محوری کشور است و برخی مشکلات مانند تحریم‌ها نباید سمت گیری توجه به این مناطق را تغییر دهد. همچنین از مدت‌ها پیش به فکر جذب سرمایه گذاری خارجی در این منطقه بودم و پیگیری‌هایی را انجام دادم و ان‌شاءالله باز هم دنبال خواهم کرد.

لاریجانی خطاب به استاندار هرمزگان گفت:پیشنهاد می‌کنم در کنار توجه به جلب سرمایه‌های خارجی، ظرفیت‌های سرمایه گذاری و توسعه‌ای این منطقه به سرمایه گذاران داخلی شناسانده شود و در همایشی این ظرفیت‌ها به افراد مایل به سرمایه گذاری معرفی شوند، چرا که باید توجه داشت ممکن است همه طرح‌هایی که برای توسعه منطقه در نظر گرفته شده با منابع دولتی امکان ایجاد نداشته باشد و بر همین اساس نیز در بودجه پروژه‌های مشارکتی دیده شده که بخش خصوصی در کنار دولت قرار بگیرد و قطعاً باید وقتی در یک منطقه هدف‌گیری توسعه‌ای وجود دارد، روش‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته و دیده شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: بحث دیگری که یک امر ضروری برای توسعه است، تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با نیاز‌های استان است و از حالا باید به فکر این موضوع بود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد برای توسعه کشور و منطقه هرمزگان گفت: در شرایطی که از یک طرف باید به فکر حرکت‌های توسعه‌ای و تسهیل مشکلات و مسائل مردم باشیم و از یک طرف آمریکایی‌ها همه تلاش و شیطنت شان را معطوف به موضوع توسعه کرده‌اند، چرا که می‌دانند جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت و تجربه انقلابی خوبی برخوردار است، باید با هوشیاری این توطئه‌ها را خنثی کرد.

لاریجانی ادامه داد: مسئله اصلی کشور مسئله اقتصادی است و برای نیل به اهداف آن باید از هر نوع مجادله و کشمکشی دوری کرد و رهبر معظم انقلاب نیز با نظرات داعیانه خود در این مسیر حکم به تشکیل شورای هماهنگی سران قوا داده‌اند تا همه قدرت‌ها یک جهت به سمت توسعه اقتصادی حرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: عقل حکم می‌کند وقتی یک دشمن قدار در مقابل داریم، تمام تمرکز خود را بر روی مشترکات معطوف کنیم و این وظیفه انقلابی امروز ماست و خوشحال شدم که دیدم مردمان این منطقه به این درک فاضلانه رسیده‌اند که در مسیر وحدت حرکت کنند و این درک شرایط توسعه را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها