به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
شهید شاهرخ ضرغام در مصاحبه‌ای به مردم قول پیروزی در مقابل نیرو‌های بعثی را می‌دهد.
کد خبر: ۳۲۲۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰ - 09December 2018

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، شاهرخ که بین مردم به عنوان یک داش مشتی و لات شناخته می‌شد، با وقوع انقلاب اسلامی تغییر رویه داد و به عنوان نیروی داوطلب راهی جبهه شد. البته این شهید در دوران پیش از تحول به عنوان جوانمردی با انصاف شناخته می شد که در ماه های مبارک رمضان، محرم و صفر به انجام کارهای معمول خود نمی پرداخت و در همه ایام سال، به عنوان یک پهلوان و لوتی، به نیازمندان و فقرا کمک می کرد.

قول شهید ضرغام به مردم برای دفاع از خاک کشور+ فیلم

شاهرخ ضرغام که هیکل سترگی داشت، پیش از انقلاب، در چندین مسابقه کشتی فرنگی کشوری شرکت کرده و ضمن کسب مدال در این حوزه، در رشته کشتی آزاد نیز حائز رتبه‌هایی شده بود. ضرغام که پس از انقلاب رهبری رزمندگان فدائیان اسلام را به عهده داشت، در مبارزات مربوط به شکست حصر آبادان در درگیری با نیروهای بعثی به شهادت رسید و اثری از پیکرش پیدا نشد. قبول مسئولیت خانوارهای فقیر و دادن خرجی آن ها از جمله فعالیت های خیرخواهانه این شهید بزرگوار است که او را به «حر انقلاب» معروف کرده است.

مصاحبه ای از شهید شاهرخ ضرغام وجود دارد که او را در صحنه درگیری با عراقی ها در منطقه آبادان نشان می دهد که در آن شهید ضرغام قول پیروزی و شکست نیروهای بعثی را می دهد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار