به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
آیت‌الله موحدی کرمانی:
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است، گفت: آمریکا علی‌رغم همه خباثت‌ها رکود دار شکست در مقابل مردم ایران است.
کد خبر: ۳۲۲۲۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ - 07December 2018

آمریکا رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به حکومت مستضعفان که در قرآن بر آن تاکید شده، اظهار داشت: خداوند متعال فرموده بنا داریم حق را حاکم کنیم؛ عامل پیروزی همراه شماست، پس این حق را حفظ کنید و ما یاری تان خواهیم کرد. البته یاری خداوند تا مادامی است که مستضعفین با حق باشند و به حق عمل کنند.

وی افزود: مستضعفین اگر می‌خواهند نجات پیدا کنند، باید پاک و متدین و دین‌باور باشند و آنجا که فرمان دفاع صادر می‌شود، حرکت کنند. مردم ایران اینگونه به عزت رسیدند. ما برده آمریکا بودیم؛ شاه هم برده آمریکا بود؛ ما واقعا مظلوم و مستضعف و زیر سلطه بودیم.

رژیم پهلوی برده آمریکا بود

موحدی کرمانی اضافه کرد: فرمان خدا آمد که به میدان بیایید، مردم ایران هم به میدان مبارزه با شاه آمدند و تمام استان‌ها و شهرستان‌ها فریاد زدند، مرگ بر شاه؛ دنباله آن شعار، مرگ بر آمریکا شد که تا امروز ادامه دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: امامان ما مامور بودند که حق و نظامی عادلانه را بر پا کنند. مردم همراه انبیاء نبودند؛ بنابراین آن‌ها خانه نشین شدند و نتوانستند حق و عدالت را برپا کنند.

وی افزود: خداوند مقرر فرمود تا حضرت مهدی (عج) جهان مظلوم و همه مستضعفین در همه قاره‌ها را نجات دهد و ریشه‌های ظلم و ستم را بخشکاند و به زانو درآورد و طاغوت‌ها را نابود کند. این رسالت البته ساده نیست. مردم جهان باید همراه حضرت مهدی (عج) باشند تا ریشه ظلم خشکیده شود.

موحدی کرمانی افزود: تمام مردم از ستم طاغوت‌ها خسته می‌شوند و به زانو در می‌آیند و جانشان به لبشان می‌رسد؛ وقتی به این نقطه رسیدند، تشنه عدل می‌شوند. مردم ایران هم به واسطه ظلم و ستم دودمان کثیف پهلوی، تشنه عدل شدند.

وی اضافه کرد: امروز که دوران غیبت حضرت مهدی (عج) است و ما به ایشان دسترسی نداریم، ایشان نائب دارد. رهبر انقلاب اسلامی، امروز نائب امام زمان هستند. ایشان نائب و نماینده امام زمان است. اگر امام زمان بود، حکومت را بر مبنای اسلام اداره می‌کرد؛ ولی فقیه چنین وظیفه‌ای دارد است و به حمدالله چنین می‌کند. سران سه قوه باید مطیع رهبر باشند و برنامه‌هایشان باید زیر نظر رهبری باشد.

موحدی کرمانی گفت: سیاست‌های کلی نظام در زمینه فرهنگ و اقتصاد و انتظامی و سایر مسائل و مدیریت کشور باید زیر نظر نائب امام زمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشد. ایشان پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی را اعلام می‌کنند.

در تاریخ معاصر ایران کمتر ظلم و ستم و زورگویی علیه ملت ایران سراغ داریم

وی با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو، گفت: در تاریخ معاصر ایران کمتر ظلم و ستم و زورگویی علیه ملت ایران سراغ داریم که مربوط به دولت جنایتکار آمریکا نباشد. رژیم آمریکا بازرترین اقدامات ضد بشری را در گوانتانامو و ابوغریب انجام داد و در عین حال خود را مدافع حقوق بشر می‌داند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است اما علی‌رغم همه این خباثت‌ها رکوددار شکست در مقابل مردم ایران است؛ چه در توطئه‌های داخلی و عرصه‌های بین‌المللی. همانطور که رهبری فرمودند آمریکا مسیر افول و نابودی را طی می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: دانشجویان و دانشگاهیان ما پرچم دار مبارزه با ظلم آمریکا هستند. عدالت خواهی و مبارزه با آمریکا جزء لاینفک جنبش دانشجویی است.

وی با اشاره به بحران یمن اظهار داشت: مسئله امروز یمن، آزمون جامعه بشری خصوصا آمریکا و کشورهای غربی است که سال‌های متمادی با ادعای دفاع از حقوق بشر و دفاع از دموکراسی و آزادی انسان‌ها داد سخن داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: کشتار بی‌رحمانه مردم یمن به دست رژیم آل سعود و برخی کشورهای عربی و رژیم صهونیستی و حمایت بی‌دریغ غرب به خصوص آمریکا مجددا نشان داد که ادعای آمریکا و غرب جز فریب و دروغ چیز دیگری نیست و آن‌ها فقط به منافع مادی خود می‌نگرند و برای انسان و انسانیت و حقوق بشر، ارزشی قائل نیستند.

وی با بیان اینکه بحران یمن، وخیم‌ترین بحران انسانی است ادامه داد: تخریب تمام زیرساخت‌های اقتصادی و نابودی مراکز بهداشتی و درمانی، بمباران بی‌وقفه مناطق مسکونی و محاصره دریایی، زمینی و هوایی و کشتار مردم بی‌گناه خصوصا زنان و کودکان، پاسخ مدعیان دروغگوی غربی به مطالبات به حق مردم یمن است.

موحدی کرمانی تصریح کرد: همه این‌ها در حالی است که آمریکا با کمال بی‌شرمی و در نمایشی مضحک، ایران را به ارسال موشک به یمن متهم کرده است. جلادها، آدم‌کش‌ها ملت یمن را آنچنان محاصره کرده‌اند که نمی‌توان به آن‌ها غذا و دارو رساند؛ آن وقت چطور می‌شود به آنها موشک رساند؟ زهی بی‌شرمی و خجالت!

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: علی‌رغم هم این اقدامات، مردم شجاع یمن همچنان مردانه ایستاده و از مطالبات به حق خود دفاع می‌کنند و تا به حال تمامی نقشه‌های شوم آمریکا و رژیم مزدور سعودی را نقش بر آب کرده‌اند. این مقاومت تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت.

دستگاه دیپلماسی باید نقش فعال‌تری را در خصوص یمن ایفا کند

موحدی کرمانی گفت: دستگاه دیپلماسی باید نقش فعال‌تری را در خصوص یمن ایفا کند و با حضور فعال در عرصه‌های بین‌المللی، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا و سعودی، حمایت‌های لازم را برای برون رفت مردم یمن از محاصره و شرایط کنونی پیگیری کند.

وی گفت: صدا و سیما و جامعه هنری باید ضمن حمایت بیشتر از مبارزان یمن و همدردی با آن‌ها، الویت بیشتری را برای این موضوع قائل شوند. باید شرایط یمن را به تصویر کشیده و جامعه بشری را با فاجعه انسانی در یمن آشنا کنند. تنها راه حل یمن، توقف این جنگ نابرابر، توقف کشتار مردم یمن و به رسمیت شناختن حق مردم این کشور و مذاکرات یمنی یمنی است. احزاب، گروه‌ها و آحاد مردم هرطور که می‌توانند باید در این زمینه نقش ایفا کنند.

موحدی کرمانی با اشاره به سالروز شهادت مرحوم آیت‌الله مدرس گفت: مدرس، الگوی یک نماینده خدوم، زاهد و مبارزه است. ساده‌زیستی و ایستادگی در برابر دیکتاتور رضاخان، بهترین درس مقاومت را به مردم و به ویژه نمایندگان می‌دهد و از قضا روز شهادت وی، همزمان با تقدیم بودجه سال ۹۸ به مجلس است.

وی در همین باره ادامه داد: ما در شرایط ویژه‌ای هستیم و دشمن تمام تلاش خود را معطوف به این کرده که اقتصاد کشور را فلج کند. خواهش من از دولت و مجلس و همه دست‌اندرکاران اجرایی این است که با اتخاذ تدابیر مناسب و با همدلی و هماهنگی، این توطئه دشمن را خنثی کنند؛ معنای این سخن این است که در مقابل، تمام تلاش ما باید به حفظ و افزایش اشتغال، رونق کسب و کار و افزایش صادرات باشد.

موحدی کرمانی گفت: دولت، مجلس، قوه قضائیه و همه دستگاه‌های نظام باید نسبت به کاهش هزینه‌های جاری از جمله ریخت و پاش‌ها، سفرها، ماموریت‌های خارج از کشور، سمینارها و اجلاس‌ها و پذیرایی‌ها که ضروری نیست، اقدام کنند. حتی در شرایط غیر تحریمی نیز اینگونه هزینه‌ها از بیت‌المال مسلمین محل تامل است.

وی گفت: دولت از افزایش حقوق‌ها در حد ۲۰ درصد برای سال آینده خبر داده است. تقاضای من این است که این موضوع بر مدار عدل و انصاف انجام شود. با این اوصاف، به کارمندی که مثلا حقوقش دو میلیون تومان است، ۴۰۰ هزار تومان و به کارمندی که ۱۰ میلیون تومان است، ۲ میلیون تومان داده شود. این، یعنی کارمند مرفه پنج برابر کارمند ضعیف دریافت کند؛ این نه عدالت است و نه انصاف.

موحدی کرمانی اضافه کرد: به نظرم دولت باید مبلغ معینی را به طور یکسان به همه کارمندان اضافه کند. دولت باید در این زمینه تدبیری عادلانه در نظر بگیرد. من بر این عدل اصرار دارم و حاضرم با آقایان در این زمینه بحث کنم. خوشبختانه دولت هم دولت تدبیر است و باید نسبت به این مسئله تدبیر اعمال کند. در زمینه افزایش حقوق‌ها، باید حقوق کارمندان، کارگران و قشر ضعیف جامعه در اولویت قرار بگیرد. از پایین شروع کنید نه از بالا؛ از بالا شروع نکنید که بعد هم بگویید تمام شد و به پایینی‌ها و بدبخت‌ها نرسید.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: از نمایندگان مجلس خواهش می‌کنم، پروژه جدیدی پیشنهاد و تصویب نکنند. اگر قرار است اعتباری برای طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شود، به طرح‌های نیمه تمام، آن هم با اولویت و بر اساس ضرورت اختصاص یابد.

وی افزود: البته واگذاری پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، می‌تواند در کاهش هزینه‌های دولت در امور اقتصادی و در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد.

موحدی کرمانی گفت: از نمایندگان مجلس خواهش می‌کنم که در تصویب بودجه سال آینده نگاه ملی داشته باشند؛ منافع عمومی در نظر گرفته شود چون همه شما نمایندگان تمام مردم ایران هستید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به عملکرد بانک مرکزی در زمینه کنترل و مدیریت بازار ارز گفت: ثمره این مسئله کاهش نرخ ارز بود؛ این اقدام دولت قابل قدردانی است که امیدواریم تداوم یابد.

وی گفت: زمانی که قیمت دلار در بازار روند صعودی داشت، به بهانه افزایش قیمت ارز، همه کالاها و اجناس گران شد. مسئولین گفتند چون دلار گران شده، متعاقب آن، اجناس هم گران شده است؛ اکنون که دلار ارزان شده چرا اجناس ارزان نمی‌شود؟

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: نه تنها قیمت اجناس کاهش نداشته، بلکه افزایش هم داشته است و طبقه مستضعف در اداره زندگی خود ناتوان است، دولت همان طور که بازار ارز را کنترل کرد باید بازار آشفته قیمت اجناس را هم اصلاح و کنترل کند.

انتهای پیام/151

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
در مورد اجلاس دیروز اپک زنگنه موضوع اصلی ر ا مخفی کرده. در پایان همین نشست وزیر نفت عربستان صراحتا گفت اگر هر کدام از اعضا به هر دلیل نتوانند در حد سهمیه تولید کنند عربستان بجای آنها نفت بازار را تامین می کند. این چراغ سبز آشکار به امریکاست آنهم از اجلاس اپک. تصمیم گیری در اپک بر اساس اجماع است. اگر صحبت وزیر نفت عربستان بر خلاف مصوبات اپک است چرا وزیر نفت ما ساکت است و اگر تائید اپک را گرفته یعنی وزیر نفت ما این شرط را قبول کرده. روشنگری شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار