به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:
آیت الله «سید احمد میر عمادی» گفت: هرکجا که کشور و انقلاب به مشکل برخورده روحیه و تفکر بسیجی حلال مشکلات بوده است و امروز در بعد اقتصادی نیز همین‌طور است و اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی ما برطرف شود باید روحیه بسیجی را در عرصه اقتصاد تقویت کنیم.
کد خبر: ۳۱۸۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵ - 16November 2018

هرکجا  کشور به مشکل برخورده تفکر بسیجی حلال مشکلات بوده استبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از خرم آباد، آیت‌الله «سید احمد میرعمادی» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران زمینه‌ساز تشکیل جامعه جهانی پر از عدل امام زمان (عج) است و ما برای رسیدن به آن جامعه موعود باید پایبندی به احکام الهی را در دل، عمل و رفتار خودمان قوی کنیم.

وی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسگری گفت: با اینکه امام حسن عسگری(ع) در سن جوانی به امامت رسید و عمر کوتاهی داشت ولی در میان مردم تأثیرگذار بود و دل‌ها را به‌سوی خودش جذب کرده بود؛ شخصیت معنوی، اخلاقی و علمی امام حسن عسگری(ع) سبب تأثیرگذاری او در میان مردم و جامعه شد و به همین دلیل خلیفه عباسی امام حسن عسگری (ع) را مسموم کرده و به شهادت رساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به آغاز امامت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)  اشاره کرد و افزود: این روز به عنوان روز بیعت با امام زمان (عج) نام‌گذاری شده است؛ ما در برابر امام زمان (عج) وظیفه‌ داریم؛ مهم‌ترین وظیفه شیعیان در دوران غیبت تلاش برای تشکیل جامعه مهدوی است، جامعه‌ای که سراسر امن و امنیت، آسایش و پیشرفت است.

میرعمادی با بیان اینکه باید دنیا را متوجه عدالت جهانی امام زمان (عج) کنیم، عنوان کرد: باید در برابر ظلم و فساد بایستیم و مبارزه کنیم، برخلاف کسانی که می‌گویند در دوران غیبت باید سکوت کرد باید برای تشکیل جامعه مهدوی در برابر ظلم، ستم، فساد و تبعیض ایستاد و فرهنگ نجات‌بخش اهل‌بیت(ع) را به دنیا معرفی کرد.

وی به 26 آبان سالروز آزادی سوسنگرد اشاره کرد و تصریح کرد: در مسئله آزادسازی سوسنگرد دو نکته مهم وجود دارد، نخستین شهری که آزاد شد سوسنگرد بود و سبب شد رزمندگان قوت پیدا کنند و امیدوار شوند و همچنین توانستند سرزمین ایران اسلامی را از دست بعثی‌ها نجات دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به نقش مقام معظم رهبری در آزادسازی سوسنگرد اشاره و اظهار داشت: نباید فراموش کنیم فعالیت مدبرانه مقام معظم رهبری در اعزام نیرو و ایجاد هماهنگی بین رزمندگانی که نیروهای نفوذی، بنی‌صدر و امثال آن‌ها می‌خواستند به هم بریزند و در این شرایط تنها کسی که توانست هماهنگی رزمندگان را در آن روزبه وجود بیاورد مقام معظم رهبری بود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به تأثیر تفکر بسیجی در حل مشکلات، خاطر نشان کرد: نقش بسیج و روحیه بسیجی در حل مشکلات کشور بسیار مهم است، وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم نقش بسیج در بعد نظامی و در دوران دفاع مقدس برجسته است.

وی با بیان اینکه نقش بسیج در دوران سازندگی و الان بسیار مهم و امیدبخش است، افزود: نقش علمی و پیشرفت فناوری هسته‌ای کشور مهم است، همه می‌دانیم پیشرفت هسته‌ای کشور مدیون تفکر بسیجی و روحیه بسیجی بوده است و هر کجا که کشور و انقلاب به مشکل برخورده روحیه و تفکر بسیجی حلال مشکلات بوده است و امروز در بعد اقتصادی نیز همین‌طور است و اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی ما برطرف شود باید روحیه بسیجی را در عرصه اقتصاد تقویت کنیم که در این صورت می‌توانیم موفق شویم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه نقش بسیج در شکستن بن‌بست‌های ظاهری که دشمنان دارند پررنگ بوده، مدیون بسیج هستیم و به وجود بسیجیان افتخار می‌کنیم، بیان کرد: آمریکا در 13 آبان 97 ناکام ماند و این روز، روز رسوایی و شکست آمریکا در ایران اسلامی بوده است، آن‌ها یک سال تمام برنامه‌ریزی کردند که مرحله نهایی تحریم را در 13 آبان 97 شروع کنند و رسماً اعلام کردند که این تحریم کمرشکن و آخرین ضربه‌ای است که بر پیکر ایران وارد می‌کنیم.

آیت الله مرعمادی تصریح کرد: 13 آبان امسال روز اتحاد مردم ایران شد و مسئله تحریم آمریکا برای مردم بی‌ارزش شد و مردم در برابر این تحریم توجهی نکردند؛ آن‌ها به دنبال این بودند که بحرانی در کشور به وجود بیاید و ضربه‌ای وارد کنند که کار نظام و انقلاب را تمام کنند، خودشان گفتند که دیگر ایران سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهند دید ولی باید دید ملت ایران چه کردند، ملت ایران با بی‌اعتنایی به  تحریم، حضور درصحنه و با یکپارچگی توطئه یک‌ساله آمریکا را نقش بر آب کرد.

وی با بیان اینکه علت شکست آمریکا روشنگری وهدایت مقام معظم رهبری بوده است، خاطرنشان کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری در 12 مهرماه در جمع بسیجیان کار را تمام کرد و مردم تکالیف خود را  فهمیدند؛ مسئله اتحاد ملت و دولت برای شکستن تحریم دومین علت بود، درک صحیح مردم و حضور آن‌ها درصحنه و بصیرت پیدا کردن مردم از نقشه آمریکا در جنگ اقتصادی و همچنین آگاهی و بصیرت آن‌ها از دیگر عوامل بسیار مؤثر بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس اشاره کرد و افزود: کسانی که 30 سال خدمت کرده باید صندلی را رها کنند، باید به جوانان اعتماد کرد و میدان را برای جوانان باز کرد؛ خواهش می‌کنیم آقایان بازنشسته صندلی را رها کنید و بگذارید  جوانان پای‌کار بیایند و از نیروی جوان استفاده شود، باید به اشتغال جوانان فکر کنیم و با شروع اجرای این قانون شاهد تحول جدی باشیم.

آیت الله میرعمادی گفت: این انقلاب الهی و ثمره خون شهدا است و امام زمان(عج) به آن توجه دارد و به آینده بسیار درخشان آن امیدوار هستیم بنابراین باید تلاش کنیم و دولتمردان باید تلاش بیشتری کنند، مردم این‌چنین سختی و گرانی را تحمل می‌کنند که شایسته است مسئولان دلسوز باشند و تلاش و خدمت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار