به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
استاندار خراسان رضوی:
استاندار خراسان رضوی گفت: توانمندی و هوشمندی نیروی انتظامی؛ پیشانی قدرتمند امنیت جمهوری اسلامی در حوزه داخلی است که در این مدت توانسته مقتدرانه مأموریت و مسئولیت خود را انجام دهد.
کد خبر: ۳۱۶۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵ - 31October 2018

توانمندی نیروی انتظامی در انجام مأموریت­‌ها باعث اقتدار این نیرو شده استبه گزارش دفاع پرس از مشهد، «علیرضا رشیدیان» استاندار خراسان رضوی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی خراسان رضوی که امروز در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: قدرت جمهوری اسلامی باعث شده امروز در شرق و غرب، کشورهای اسلامی آرزوها و اهداف استکبار جهانی را تبدیل به خواب پریشان کنند و قدرت ممالک اسلامی و ملت­‌های منطقه و جبهه مقاومت به منصه ظهور برسند.

وی تصریح کرد: قدرتی که موجب شد تا همه بدانند هیچ کسی نمی‌­تواند بدون در نظر گرفتن نقش و جایگاه جمهوری اسلامی برای این منطقه تصمیم‌گیری کند و ملت­‌های هوشیار و بیدار این منطقه هم با حمایت نظام جمهوری اسلامی ایران توانستند خواب دشمن را بر هم بزنند.

رشیدیان افزود: در واقع دشمن دست به واکنش زد. واکنش‌­های گسترده­ای اعم از فشارهای سیاسی، برهم زدن معاهدات بین‌المللی و سیاسی که خود جنگی تمام عیار علیه این ملت و نظام است و شاید مجروحان و زخمی­‌هایی آن مثل جنگ فیزیکی دیده نشوند، اما اقشار مختلفی را می‌­تواند درگیر و دچار مشکل کند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه با یک سری توطئه­‌های بهم پیوسته مواجه هستیم؛ تصریح کرد: در این شرایط که ایجاد امنیت درونی وحفظ آن بسیار مهم است، دشمن در پی بر هم زدن این امنیت و اتحاد ما است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ما برای حفظ و تقویت این امنیت و اتحاد باید برنامه ریزی توأم با همدلی و انسجام داشته باشیم و حرکت­‌های دشمن را به طور دقیق شناسایی و برای مقابله با آن از ظرفیت‌­های بالقوه جمهوری اسلامی که بسیار گسترده است استفاده مناسب کنیم.

وی ادامه داد: دشمن در این عرصه سعی دارد تا قصد خود را در به هم ریختن امنیت داخلی جمهوری اسلامی ایران به صورت علنی بیان کند و حتی برخی از عمال منطقه‌­ای هم به طور رسمی و علنی گفته‌­اند که می­‌خواهند درگیری­‌ها را به داخل خاک ایران بکشانند و برای عملیاتی کردن این توطئه هم از هیچ هزینه‌­ای فروگذار نخواهند بود. آنها با گروهگ­‌های ورشکسته مذاکره کرده، تأمین مالی و حمایت­شان می­‌کنند که با ظرفیت‌­های نارضایتی که امید دارند در سایه این فشارهای اقتصادی در داخل ایجاد شود و برخی حرکت‌های تروریستی در مرزها، امنیت پایدار جمهوری اسلامی را دچار خدشه کنند.

وی تأکید کرد: در این صحنه و عرصه، حضور نیروی انتظامی نقشی بی‌بدیل در حفظ این امنیت دارد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مسلماً ظرفیت، توانمندی و هوشمندی نیروی انتظامی؛ پیشانی قدرتمند امنیت جمهوری اسلامی در حوزه داخلی است که در این مدت توانسته مقتدرانه مأموریت و مسئولیت خود را انجام دهد.

این مسئول خطاب به سردار «اشتری» فرمانده ناجا گفت: همکاران شما در خراسان رضوی نیز مسئولیت خود را در این راستا با تمام وجود، توان، ظرفیت و تعهد پیگیری و محقق کرده‌­اند.

وی اضافه کرد: استانی که منتسب به وجود امام علی ابن موسی الرضا (ع) و ویترین توانمندی­‌های جمهوری اسلامی محسوب می­‌شود سالانه میزبان حدود 3 میلیون زائر خارجی در مشهد الرضا (ع) است که توانمندی­‌های جمهوری اسلامی ایران در این خطه به خوبی نمود و بروز بیرونی دارد و در این میان نیروی انتظامی مظهر این توان و قدرت نظام است.

رشیدیان در پایان حضور پلیس در ارائه خدمات مختلف به مردم در جای جای استان و شهر مشهد را مظهر توانمندی‌­های نظام دانست و افزود: نقطه تعاملی نیروی انتظامی با مردم بسیار گسترده است و جایی در کشور، استان، روستاها ونقاط مرزی و هسته­‌های تخصصی و غیره نیست که این ارتباط و تعامل گسترده حاکم نباشد و در واقع پلیس مقتدر و منظم و متکی بر قانون مظهر توان و نماد قدرت جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار