به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۲
مدیر آموزش و پرورش تویسرکان:
مدیر اداره آموزش و پرورش تویسرکان گفت: قیام امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی بهم شباهت دارد و هر دو به عزت اسلام و حراست از دین الهی توجه داشتند.
کد خبر: ۳۱۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴ - 31October 2018

انقلاب اسلامی شبیه به قیام امام حسین (ع) استبه گزارش دفاع‌ پرس از همدان، آیین صبحگاهی بسیج دانش‌آموزی امروز در مدرسه نمونه دولتی حبقوق نبی (ع) با حضور فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان، فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهید «روزرخ» و مدیر آموزش و پرورش به مناسبت سالروز شهید حسین فهمیده برگزار شد.

«جواد اسدبیگی» مدیر اداره آموزش و پرورش تویسرکان در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید فهمیده، به وجه تشابه قیام امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: قیام عاشورا و انقلاب اسلامی هر دو به عزت اسلام و حراست از دین الهی توجه داشتند.

اسدبیگی عنوان کرد: همه مردم ایران به پیروی مقتدایشان همه هستی خود را در مقابل دشمنی که توسط ابرقدرت‌های جهانی پشتیبانی می‌شد، برای عزت و عظمت اسلام و انقلاب گذاشتند.

وی دیگر وجه اشتراک قیام امام حسین (ع) و قیام امام خمینی (ره) را پیروی یاران دانست و بیان داشت: ملت ایران اسلامی برای انقلاب اسلامی متحد و یکدل از امام خمینی (ره) پیروی کردند.

مدیر اداره آموزش و پرورش تویسرکان در ادامه از دلاوری شهید فهمیده، نوجوان 13 ساله در دفاع مقدس یاد کرد و گفت: شهید حسین فهمیده در سن 13 سالگی به مقابله با سپاه دشمن رفت و با پیروی از نهضت عاشورایی امام حسین (ع) با بستن نارنجک بر کمر از جانش در راه عزت اسلام و انقلاب گذشت.

وی با بیان اینکه علاوه بر شهید فهمیده، نوجوانان زیادی شهید شدند تا ما امروز در آرامش و امنیت زندگی کنیم، افزود: امروز همه شاهدیم که بسیاری از کشورهای منطقه از نعمت امنیت برخوردار نسیتند، بنابراین همه ما مدیون خون شهدا هستیم.

اسدبیگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 750 شهید شهرستان تویسرکان با بیان اینکه وظیفه امروز شما دانش‌آموزان تحصیل، تهذیب و ورزش است، تاکید کرد: همه باید از قیام عاشورا و انقلاب اسلامی درس بگیریم و به تکالیفی که بر عهده داریم، به خوبی عمل کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار