به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
سردار شرفی مطرح کرد؛
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه زوار اربعین سفر خود را مدیریت کنند، گفت: پلیس پیشگیری با همکاری موسسات حفاظتی و مراقبتی، امنیت پارکینگ‌های پیش‌بینی شده برای خودرو‌های زائران را تامین کرده است.
کد خبر: ۳۱۵۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶ - 27October 2018

لزوم مدیریت سفر توسط زوار/ توصیه‌های پلیس پیشگیری ناجا به زائران اربعینبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «محمد شرفی» رئیس پلیس پیشگیری ناجا در توصیه‌ای به زائران اربعین اظهار داشت: در صورت نداشتن مدارک معتبر به هیچ وجه به مرز‌ها مراجعه نکنید چرا که نیروی انتظامی تحت هیچ شرایطی به زائران بدون روادید و ویزا، اجازه خروج نداده و چاره‌ای جز بازگرداندن آن‌ها از محور‌های مواصلاتی قبل از رسیدن به پایانه‌های مرزی ندارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: همه زائران ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین، ضرورت دارد از مرز‌هایی که در مدارک آن‌ها مشخص شده، مراجعه و تردد کنند.

وی در بخش دیگری از توصیه خود به زائران، تصریح کرد: پلیس پیشگیری با همکاری موسسات حفاظتی و مراقبتی، امنیت پارکینگ‌های پیش بینی شده برای خودرو‌های زائران را تامین کرده با این وصف تاکید می‌شود مردم از گذاشتن اشیاء قیمتی درون خودرو‌ها پرهیز و از آوردن وسایل غیرضروری خودداری کنند.

فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین حسینی با اشاره به تمهیدات امنیتی پیش بینی شده از سوی پلیس تصریح کرد: زائران گرامی در هر نقطه از مسیر راهپیمایی که با موارد مشکوکی مواجه شدند سریعا موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع یا به ماموران نیروی انتظامی که در مسیر‌های اصلی و فرعی استقرار یافته‌اند، اطلاع دهند.

سردار شرفی همچنین به زائرانی که افراد سالمند و خردسال به همراه دارند، توصیه کرد: با توجه به ازدحام جمعیت، بستن دستبند‌های اطلاعات بستگان به دست سالمندان و کودکان یا روش‌های دیگر شناسایی را در اولویت قرار دهند تا در صورت نیاز پلیس بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

وی گفت: پلیس پیشگیری ناجا برای مدیریت و کنترل ازدحام جمعیت در مرزها، توقف‌گاه‌هایی را در مسیر زائران با امکانات مناسب پیش‌بینی کرده که زوار عزیز در صورت لزوم برای مدت کوتاهی در این توقفگاه‌ها اسکان داده خواهند شد تا از تراکم بی‌جهت در مرز‌ها جلوگیری شود.

مدیریت زمان و مکان از دیگر توصیه‌های سردار شرفی بود که در این رابطه خاطرنشان کرد: اشخاصی که پیاده به زیارت عتبات عالیات رهسپار هستند از پیاده‌روی شب‌هنگام پرهیز و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که با غروب آفتاب در محل استراحت حضور یابند؛ همچنین در هنگام پیاده روی کنار جاده‌ها، نکات ایمنی را رعایت کرده و در صورت کم بودن میدان دید، حتما از علائم هشدار دهنده برای خودرو‌ها استفاده کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان از مردم خواست همکاری مستمر و لازم را با خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی داشته باشند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار