به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
سازمان بسیج ورزشکاران سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش بیانیه ای صادر کرد.
کد خبر: ۳۱۴۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶ - 19October 2018

بیانیه بسیج سپاه پاسداران لرستان به مناسبت هفته تربیت بدنیبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از خرم آباد، هفته تربیت بدنی و ورزش از 26 مهرماه آغاز می شود و تا 2 آبان ماه ادامه دارد که به همین مناسبت سازمان بسیج ورزشکاران سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان بیانیه ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در بیان اهمیت ورزش می فرمایند: «بر همه ما واجب است که ورزش را در تمام زمینه ها جدی بگیریم.»

ورزش علاوه بر پرورش جسم ، به سلامت روح و روان آدمی هم کمک میکند و او را از افسردگی و خمودگی نجات میدهد.

جامعه سالم به انسان های سالم نیاز دارد و در این راستا ، روی آوردن افراد به ورزش و تندرستی ، به داشتن اینطور جامعه ای کمک خواهد کرد.

فرهنگ سازی ورزش و تربیت بدنی در جامعه ، می تواند از روی آوردن افراد به ناهنجاری های اجتماعی و از جمله اعتیاد ، بکاهد و در عوض،  سلامتی و نشاط را به افراد بازگرداند.

در همین راستا ادارات ورزش و جوانان و مسئولین امر  می توانند با برگزاری برنامه های مختلف به همگانی کردن ورزش کمک کرده و افراد را به ورزش تشویق کنند ، والدین نیز باید از همان دوران کودکی ، فرزندان خود را به ورزش تشویق کنند تا به تعادل روحی آنها و همچنین تعادل شخصیت آنها کمک کنند.

ورزش اگر با تهذیب نفس همراه باشد ، سلامت روح و روان انسان را هم تضمین میکند ، چرا که در طول تاریخ ورزشکاران و قهرمانان بی ادعایی همچون  غلامرضا تختی ، شهید ابراهیم هادی و... را داشته ایم که با روی آوردن به ورزش همراه با تهذیب نفس ، خود به الگوی عملی ورزشکاران تبدیل شده اند و نامشان هم تا همیشه زنده خواهد ماند.

هفته تربیت بدنی فرصتی است تا با فرهنگ سازی ورزش در بین افراد جامعه و مخصوصا جوانان ، روح نشاط و سرزندگی در بین آنها زنده شود.

سازمان بسیج ورزشکاران سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان  ، ضمن گرامیداشت این هفته ، یاد و خاطره شهدای ورزشکار را نیز گرامی می دارد و این هفته را به همگان و مخصوصا اهالی ورزش و مدیر کل ورزش و جوانان لرستان ، مدیران شهرستانها و کلیه روسای هیئات ورزشی و عموم ورزشکاران و دوستداران ورزش تبریک می گوید.

به ورزش گرای و سرافراز باش ، که فرجام سستی سرافکندگی است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار