به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا خبر داد؛
سردار فتحی گفت: 100 هزار نیروی موسسات حفاظتی و مراقبتی در راستای تأمین امنیت محلات و مراکز تجمعی و ترددی مردم، ایفای نقش می‌کنند.
کد خبر: ۳۱۲۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹ - 09October 2018

فعالیت 100 هزار نیروی موسسات حفاظتی و مراقبتی در راستای تأمین امنیتبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «سیروس فتحی» رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا در هفتمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی گزارشی از روند فعالیتی این موسسات ارائه و اظهار داشت: سال 1383 آغاز فعالیت موسسات انتظام در کلان شهرهایی، چون تهران و کرمانشاه بود.

وی افزود: در طول یک زمان بندی و براساس نیاز سنجی، برنامه‌هایی برای توسعه این موسسات در سایر شهر‌ها تدوین شد و در نهایت در این ساز و کار، آیین نامه فعالیت موسسات حفاظتی و مراقبتی در سال 1388 تدوین و اجرایی شد.

سردار فتحی افزود: امروز در تمام شهر‌ها و استان‌های کشور موسسات حفاظتی و مراقبتی در راستای تأمین امنیت محلات و مراکز جمعیتی ایفای نقش می‌کنند.

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: 100 هزار نیرو در موسسات حفاظتی و مراقبتی مشغول فعالیت هستند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در طی سال‌ها موسسات از نظر ماهوی و شکلی دست خوش تغییراتی شد و در ابتدای این تغییرات با ابلاغ و حمایت سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، مرکز انتظام از ستاد جدا شد.

وی افزود: بازنگری در آیین نامه فعالیتی این موسسات نیز طی 40 جلسه کارشناسی شده با حضور نخبگان این حوزه صورت گرفت.

سردار فتحی تأکید کرد: تزریق تجهیزات به روز به موسسات حفاظتی و مراقبتی اولویت دیگری بود که به جد دنبال و محقق شد به گونه‌ای که امروز نیرو‌های این موسسات در کنار آموزش در راستای تأمین امنیت از تجهیزات به روز و قانونی بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: امروز در حالی فعالیت این موسسات ادامه دارد که بیش از 70 متقاضی در لیست انتظار برای کسب مجوز موسسات حفاظتی و مراقبتی هستند.

سردار فتحی گفت: مدیران و مسئولان موسسات حفاظتی و مراقبتی پیشکسوتانی از نیرو‌های مسلح اعم از سپاه، ناجا، ارتش و ... هستند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار