به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۲
«امدادگر کجایی؟» کتاب جدید معصومه رامهرمزی منتشر شد.
کد خبر: ۳۱۲۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷ - 05October 2018

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، «امدادگر کجایی؟» کتاب جدید معصومه رامهرمزی است که به خاطرات علی عِچرِش رزمنده آبادانی در دوران دفاع مقدس پرداخته است.

این کتاب در 375 صفحه توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به چاپ رسیده و با قیمت 30 هزار تومان در یک هزار نسخه وارد بازار نشر شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: بعد از چند روز، صدای تیر کلاشینکف را تشخیص می‌دادم. نیروهای خودمان، ژ 3 داشتند و عراقی‎ها کلاش. به عراقی‌ها نزدیک‌تر بودم. اگر در همان نهر می‌ماندم به احتمال زیاد اسیر می‌شدم. اگر هم از نهر بیرون می‌رفتم و وسیله‌ای برای دفاع از خودم نداشتم.

دلم نمی‌خواست اسیر بشوم؛ برای من مرگ بهتر از اسارت بود. خودم را از نهر بیرون کشیدم و به سمت عقب دویدم. تیر بود که به طرفم شلیک می‌شد. فقط می‌دویدم. برای نجات جانم چند برابر سرعت معمولی دویدم. صدای یکی از نیروهای ایرانی را شنیدم: «بپر.» به طرف صدا شیرجه زدم. خیس عرق بودم. بعد از پریدن در سنگر، نفس عمیقی کشیدم و گفتم: «نامردا کجا رفتین؟ می‌خواین عقب بکشین یه خبری بدین. شما به امدادگر احتیاج ندارین که من رو جا گذاشتین.»

کتاب جدید «معصومه رامهرمزی» منتشر شد

بنا بر این گزارش، معصومه رامهرمزی یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس است که از سال 1359 و در سن 14 سالگی به عنوان امدادگر، از پشتیبانی هلال احمر جنوب به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد.

رامهرمزی که در طول جنگ به صورت متفرقه موفق به اخذ دیپلم شده بود، یک سال بعد از اتمام جنگ تحمیلی یعنی در سال 1368 در دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته معارف و الهیات اسلامی به تحصیل پرداخت و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم قرآن و حدیث از دانشگاه آزاد تهران مرکز دریافت کرد.

وی مدت 16 سال به تدریس و نویسندگی کتاب و مقاله مشغول است و تاکنون کتاب‌های «اسماعیل»، «یهود در قرآن»، «یکشنبه آخر»، «بر بال ملائک» و «راز درخت کاج» را به چاپ رسانده است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار