به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
رئیس جمهوری لبنان از آمریکا به عنوان مهمترین حامی رژیم اشغالگر قدس خواست تا این رژیم را مهار کرده و مانع نقض مکرر حریم هوایی لبنان از سوی آن شود.
کد خبر: ۳۰۵۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶ - 24August 2018

درخواست میشل عون از آمریکا برای مهار اسرائیل و پایان دادن به نقض حاکمیت لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، میشل عون رئیس جمهوری لبنان از دولت آمریکا خواست بر رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوزاتش به حاکمیت لبنان به ویژه نقض حریم هوایی و حمله به خاک سوریه از این طریق، فشار وارد کند.

عون ابراز امیدواری کرد که دولت آمریکا سیاستی را در پیش بگیرد که سبب تقویت صلح در منطقه و به طور کلی در جهان شود، چرا که سبب راحتی و ثبات ملت‌ها می‌شود.

عون که امروز رابرت استوری کاریم معاون وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین  المللی را در کاخ بعبدا به حضور پذیرفته بود، اظهار داشت لبنان به اجرای قطعنامه 1701 شورای امنیت پایبند است.

وی بر اهمیت حمایت آمریکا از تمدید ماموریت نیروهای سازمان ملل مستقر در جنوب لبنان(یونیفل) بدون هرگونه تغییر در ماموریت و تعداد و بودجه تاکید کرد.

خبرگزاری لبنان آورده است عون از کمک‌های آمریکا به ارتش لبنان تشکر کرد و گفت ارتش شایستگی بالای خود را با پیروزی بر تروریسم در تپه‌های شرقی و انجام تمام ماموریت‌های محوله به ویژه حفظ ثبات در داخل و نابودی هسته‌های تروریستی فعال و خفته و کنترل مراکز حضور آوارگان  اثبات کرد.

عون همچنین بار دیگر بر عزم خود برای دعوت به گفت‌وگوی ملی درباره راهبرد دفاعی پس از تشکیل دولت جدید تاکید کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها