به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: رادیو در دوران دفاع مقدس رسانه‌ای نقش آفرین بود و همین عامل نیز باعث ماندگاری آن در رسانه ملی شد.
کد خبر: ۲۹۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۴ - 28September 2014

ترویج فرهنگ مقاومت از دلایل ماندگاری رادیو در رسانه ملی است

به گزارش خبرنگار دفاع پرس، حجتالاسلام والمسلمین «محمد محمدی» نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش  نقش ماندگار رادیو در دوران دفاع مقدس که امروز یکشنبه 6 مهرماه در سالن همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به عامل ماندگاری رادیو در دفاع مقدس گفت: فرهنگ ایثار و مقاومت از دلایل ماندگاری صدا در رسانه ملی است.

وی ادامه داد: قرآن کریم امانت الهی برای همه زمان ها و همه بشریت است و به فرموده امام رضا (ع) قرآن کتابی است که هیچگاه کهنه نمی شود، رادیو در هشت سال دفاع مقدس نیز با  پخش نوای قرآن به بهترین شکل ممکن ایفای نقش کرد و علاوه بر نوربخشی به امید و آگاهی دهی نیز مبادرت داشت.

محمدی بیان کرد: رزمندگان هم برای استقامت و موفقیت و پیروزی به قرآن پناه می بردند و رادیو نیز در این میان نقش انس بخشی را برعهده داشت.

وی افزود: دیگر دلیل ماندگاری، توجه به اهل بیت (ع) بود که در سراسر زندگی مردم و حتی تابلوهای مسیر  مشخص بود و رادیو در ارتباط هایی که  با بقاع متبرکه و حرم امام رضا (ع) و امامزادگان داشت توانست ارتباط مناسبی از نظر معنوی  با رزمندگان برای روحیه بخشی برقرار کند.

محمدی اظهار داشت: شهادت و مقاومت و ایثار از دیگر عوامل ماندگاری رادیو و نقش آفرینی آن در دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به این موضوع گفت: امام خمینی (ره) فرمودند شهادت هنر مردان خداست، رادیو نیز در این زمینه هنرآفرینی کرد و مفهوم جهاد و ایثار و مقاومتی را که امام خمینی (ره) همگانی کرد به گوش مردم رساند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: جنگ هنوز در ابعاد مختلف ادامه دارد و آن هم تهاجم فرهنگی است. برای پیروزی باید همه باید احساس مسئولیت کنند و همگانی و عمومی وارد صحنه شوند.

محمدی ادامه گفت: جهاد اقتصادی، وقف مال است همانطور که در دوران دفاع مقدس وقف جان بود امروز نیز در سنگری دیگر، وظیفه ای دیگر برای ما تعریف شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار