به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
سردار شرفی:
رییس پلیس پیشگیری ناجا توسعه امنیت مردم‌پایه و مشارکت‌های سازمانی را از اهداف پلیس و عوامل پیشگیری اجتماعی برشمرد.
کد خبر: ۲۹۵۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰ - 12June 2018

مشارکت‌های مردم پایه و سازمانی دو عامل مهم در پیشگیری‌های اجتماعیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «محمد شرفی» رییس پلیس پیشگیری ناجا در مراسم اختتامیه کلاس‌های تعالی رفتار و استانداردسازی کارکنان پلیس پیشگیری پایتخت که با حضور سرکلانتران 11 گانه، روسای کلانتری‌های پایتخت و معاونان قضایی کلانتری‌ها برگزار شد، اظهار داشت: پلیس برای انجام ماموریت‌ها و ایجاد امنیت اجتماعی شهروندان دو هدف را دنبال می‌کند که هدف اول آن تغییر نگاه پلیس از اقدامات سلبی به رویکرد مردم پایه و ایجاد امنیت عمومی مبتنی بر مشارکت شهروندان است که جلوه‌های این هدف را می‌توانیم در قالب موسسات حفاظتی و مراقبتی، نگهبانان محله و پلیس‌های افتخاری و بسیجیان و تشکل‌های مردمی مشاهده کنیم.

وی هدف دوم پلیس را توسعه امنیت مشارکتی با همکاری سایر سازمان‌های مربوطه خواند و گفت: این سازمان‌ها، در تامین امنیت، همکار پلیس هستند و با تعامل و ارتباطات گسترده با آن‌ها به این نوع امنیت، دست پیدا خواهیم کرد.

سردار شرفی در ادامه به اولویت‌های مهم امسال این پلیس و افزایش توان عملیاتی آن در انجام ماموریت‌ها اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های مهم ما افزایش توان عملیات پلیس و اجرای ماموریت‌ها به منظور افزایش بهره‌وری و کاهش آسیب‌ها خواهد بود.

وی همچنین مرکز ثقل مدیریتی پلیس را حمایت و صیانت از کارکنان و رشد و تعالی آنان دانست و تصریح کرد: ارزشمند‌ترین عناصر در سازمان‌ها، منابع انسانی هر سازمان است و تلاش داریم با ارتقاء رفتار کارکنان، شاهد افزایش رضایت‌مندی و ارتقاء حقوق شهروندان در جامعه باشیم.

سردار شرفی به دو مورد از انتقاد‌های شهروندان در کنار تقدیر‌های صورت گرفته از پلیس در رصد پایش‌های اطلاعاتی اشاره و تصریح کرد: این انتقاد‌ها در رصد و بررسی درگاه‌های اطلاعاتی مانند: مرکز پایش هوشمند پلیس پیشگیری، سامانه 197 و مراجعات حضوری شهروندان به دست آمده که دارای دو جنبه فردی و سازمانی می‌باشد.

وی با بیان اینکه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌توان انتقاد‌های فردی را مرتفع ساخت، گفت: در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی‌های مدیریتی دقیق، این نوع انتقاد‌ها را نیز از بین ببریم.

در ادامه این مراسم سرهنگ «کیوان ظهیری» رییس پلیس پیشگیری فاتب با اشاره به اینکه بیشترین مراجعه به کلانتری‌ها مربوط به معاونت خدمات قضایی کلانتری‌هاست، اظهار داشت: برای ارتقاء رضایتمندی شهروندان و جلوگیری از اطاله دادرسی، کلاس‌های آموزشی با هماهنگی مقام قضایی برگزار خواهد شد تا مانع از رفت و آمد بی‌رویه شهروندان به کلانتری شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار