به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
سردار رحیمی:
رییس پلیس تهران بزرگ گفت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده‌ایم و بیش از 97 درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، دوباره به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.
کد خبر: ۲۹۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳ - 14May 2018

چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود/ 97 درصد از معتادان پس از ترک مواد دوباره به مصرف مواد روی می‌آورندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «حسین رحیمی» رییس پلیس تهران بزرگ در جلسه بررسی راهکار‌های افزایش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از اعتیاد که با حضور اساتید دانشگاه و کارشناسان سازمان‌های مرتبط برگزار شد، اظهار داشت: باید از ظرفیت همه نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در زمینه مبارزه با این پدیده شوم استفاده شود.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند عزمی ملی است، عنوان داشت: از طریق آموزش همگانی و اطلاع رسانی صحیح باید عوارض و آسیب‌های ناشی از مواد مخدر به جامعه آموزش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری مقدم بر درمان است از این رو می‌بایست مشکلات و آسیب‌های اعتیاد از دبستان آموزش داده شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود؛ چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده‌ایم و بیش از 97 درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، دوباره به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری و برخورد با اعتیاد باید طرحی نو و کارشناسی شده ارائه شود، گفت: فرد معتاد پس از ترک نباید به حال خود رها شود و حتی پس از ترک هم باید تحت نظر و مراقبت قرار داشته باشد که در این مسیر تاکنون اقدامات بسیاری انجام شده، ولی نتیجه مطلوبی در پی نداشته است.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: مسئله اعتیاد با ضرب و زور قابل حل و فصل و درمان نیست، بلکه حل این موضوع نیازمند کار روانی-اجتماعی است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار