به روز شده در: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
حجت‌الاسلام رفیعی:
استاد حوزه علمیه قم گفت: یکی از آسیب‌ها در زمینه مهدویت، تعیین وقت برای ظهور امام زمان (عج) است، ظهور این امام معصوم در یک لحظه اتفاق می‌افتد و باید کسی که برای ظهور امام زمان (عج) وقت تعیین می‌کند را تکذیب کرد.
کد خبر: ۲۸۹۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۴ - 01May 2018

تعیین وقت برای ظهور از آسیب‌های مهدویت است/ پرهیز از تطبیق‌های ناروای علائم ظهوربه گزارش دفاع پرس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی امشب در مراسم جشن نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اعتقاد مسلمانان به مسأله مهدویت اظهار داشت: بر اساس روایات، انکار وجود امام مهدی (عج) همچون انکار رسالت پیامبر (ص) است و این نشان از اهمیت مسأله مهدویت دارد.

وی ادامه داد: تمام ائمه معصومین (ع) و رسول اکرم (ص) پیش از تولد امام زمان (عج) در خصوص دوران غیبت این امام معصوم نگرانی داشتند، هدف امام مهدی (عج) برپایی حکومت جهانی دینی است که این حکومت تاکنون در هیچ دورانی برپا نشده است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: ائمه معصومین (ع) نگران دین مردم در دوران غیبت امام زمان (عج) بودند، این دوران، دوران شبهات و سختی‌ها است، در هیچ زمانی به اندازه امروز شبهه علیه دین به خصوص مذهب تشیع و امام زمان (عج) وجود نداشت.

رفیعی با اشاره به راهکار امام زمان (عج) برای دوران غیبت اظهار کرد: این امام معصوم به مردم گفتند که در زمان غیبت به راویان حدیث مراجعه کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته کتابی با عنوان دانشنامه مهدوی چاپ شد که در این کتاب روایت‌های مربوط به امام زمان (عج) جمع‌آوری و دسته‌بندی شده است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: امام زمان (عج) به حضرت آدم و حضرت نوح در زمینه طول عمر شباهت دارد، همچنین وجه تشابه این امام معصوم با حضرت ابراهیم، مخفی بودن ولادت بود، امام مهدی (عج) در زمینه غیبت نیز به حضرت موسی، شباهت دارد.

رفیعی، روایات مربوط به مهدویت را در بین اهل سنت معتبر دانست و تصریح کرد: حتی وهابی‌ها هم مسأله مهدویت را انکار نمی‌کنند.

وی ادامه داد: حضرت مهدی (عج) در زمینه تحمل سختی‌ها به حضرت ایوب شباهت دارد، امام زمان (عج) به اجتماعات شیعیان می‌رود و از احوال آن‌ها با خبر است، اما نمی‌تواند که خود را به شیعیان معرفی کند و امام مهدی (عج) به استغاثه شیعیان جواب می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: بر اساس روایات امام زمان (عج) توسط فرشتگان، مؤمنان و ترس افتادن در دل دشمنان یاری می‌شود، این امام معصوم در هنگام قیام از امداد غیبی برخوردار خواهد شد.

رفیعی با اشاره نگرانی‌های ائمه معصومین (ع) در دوران غیبت اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های آن‌ها در زمینه دین‌داری مردم بود و ائمه معصومین (ع) به همین دلیل بر انتظار مردم در دوران غیبت تأکید داشتند.

وی ادامه داد: رؤیت امام زمان (عج) در زمان غیبت، غیرممکن نیست، اما نباید کسی با ادعای مشاهده امام زمان (عج)، دکان باز کند و مریدپروری داشته باشد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: یکی از آسیب‌ها در زمینه مهدویت، تعیین وقت برای ظهور امام زمان (عج) است، ظهور این امام معصوم در یک لحظه اتفاق می‌افتد و باید کسی که برای ظهور امام زمان (عج) وقت تعیین می‌کند را تکذیب کرد.

رفیعی با اشاره به آسیب‌های مسأله مهدویت اظهار کرد: یکی از این آسیب‌ها، تطبیق‌های ناروای علائم ظهور امام زمان (عج) است. غفلت از وظیفه انتظار هم جزو آسیب‌های مسأله مهدویت است و شیعیان باید به قرآن و نماز اهمیت بدهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ارتباط با علمای عامل و فقهای حافظ دین بر اساس سخنان ائمه معصومین (ع)، موجب حفظ دین انسان می‌شود و این مسأله در روایات توصیه شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار