به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی نیروهای ائتلاف که از افغانستان برخاسته بود را در بندر عباس وادار به فرود کرده است؛ پیش از این اعلام شده بود هواپیما متعلق به آمریکا بوده است.
کد خبر: ۲۷۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۵ - 06September 2014

ایران هواپیمای نظامی غربی را وادار به فرود کرد+واکنش آمریکا

به گزارش دفاع پرس، رسانههای آمریکایی میگویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی نیروهای ائتلاف که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده است. طبق گزارش واشنگتنپست، جنگندههای ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کردهاند.

مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتنپست میگویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف که از پایگاه بگرام افغانستان راهی دوبی بوده روز جمعه بنا به درخواست ایران در شهر بندر عباس به زمین نشست. بنا به این گزارش، این حادثه پس از آن رخ داد که مقامات ایرانی در برنامه پروازی این هواپیما تردید کردند.

واشنگتنپست در توضیح جزئیات بیشتر این حادثه نوشته برجهای مراقبت ایرانی پس از تماس با این هواپیما به آن دستور دادند به افغانستان برگردد و برنامه پروازی خود را اصلاح کند اما هنگامی که خلبانها به برج مراقبت ایران گفتند که سوخت کافی برای بازگشت به افغانستان ندارند، از آنها خواسته شد فرود بیایند.

یک مقام آمریکایی گفت که جنگندههای ایرانی این هواپیما که ۱۰۰ سرنشین آمریکایی و ۲ سرنشین کانادایی داشت را اسکورت کردهاند. مقامات دیگر آن را تکذیب کرده و گفتهاند هواپیما بدون اسکورت جنگندهها به زمین نشسته است.

طبق گزارشها هواپیمای مورد نظر از شرکت هواپیمایی فلای دوبی اجاره شده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتنپست در دقایق آغازین بامداد روز شنبه گزارش داد ایران یک فروند هواپیمای نظامی آمریکا را در بندعباس وادار به فرود کرده است. این روزنامه دقایقی بعد، خبر خود را اصلاح کرد و نوشت هواپیمای مورد نظر تحت اجاره نیروهای ائتلاف نظامی افغانستان به رهبری آمریکا بوده است.

واشنگتنپست با ارائه جزئیات بیشتر از این حادثه نوشته جنگندههای ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کردهاند.

مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتنپست میگویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف که از پایگاه بگرام افغانستان راهی دوبی بوده روز جمعه در شهر بندعباس به زمین نشست. بنا به این گزارش، این حادثه پس از آن رخ داد که مقامات ایرانی در برنامه پروازی این هواپیما تردید کردند.

برجهای مراقبت ایرانی پس از تماس با این هواپیما به آن دستور دادند به افغانستان برگردد و برنامه پروازی خود را اصلاح کند. هنگامی که خلبانها به برج مراقبت ایران گفتند که سوخت کافی برای بازگشت به افغانستان ندارند، از آنها خواسته شد فرود بیایند.

یک مقام آمریکایی گفت که جنگندههای ایرانی این هواپیما که ۱۰۰ سرنشین آمریکایی و ۲ سرنشین کانادایی داشت را اسکورت کردهاند. مقامات دیگر آن را تکذیب کرده و گفتهاند هواپیما بدون اسکورت جنگندهها به زمین نشسته است.

یک سخنگوی سفارت امارات در آمریکا گفته از این موضوع آگاه است اما اطلاعات بیشتری در این مورد ندارد.

 

منبع:تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار