به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
از سوی رئیس فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی مطرح شد؛
رئیس فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی در دیدار با مدیرکل مشاوره و مددکاری ناجا گفت: در کشور‌های دیگر واحد‌های مددکاری که مسئول مبارزه با آسیب‌های اجتماعی هستند، رابطه خوبی با پلیس ندارند، تلفیق مناسبی که پلیس ایران توانسته در ارتباط با مددکاران اجتماعی انجام دهد، می‌تواند به عنوان یک الگو در سطح جهان مطرح شود.
کد خبر: ۲۷۰۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵ - 17December 2017

پیشنهاد جهانی شدن الگوی مراکز مشاوره و مددکاری پلیس ایران/ عمده‌ترین مشکل جهانی؛ تلفیق خدمات دولتی با خدمات خصوصیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، دکتر «روری تروئل» (Rory G Truell)، رئیس فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی به همراه برخی اعضای این فدراسیون در بازدید از واحد مرکز مشاوره مددکاری اجتماعی در کلانتری 148 انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برای من و هیئت همراه، آشنایی با خدمات مراکز مشاوره مددکاری اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یک فرصت استثنایی بود. در فدراسیون ما 127 کشور عضو وجود دارد و عمده‌ترین مشکل ما این است که بتوانیم بیشترین خدمات دولتی را با خدمات بخش خصوصی تلفیق کنیم.

دبیر کل فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی تأکید کرد: در کشورهای عضو فدراسیون، نیروهای پلیس فاقد هرگونه تخصص لازم در زمینه مددکاری به منظور مبارزه با آسیب‌های اجتماعی هستند و واحدهای مددکاری که مسئول رسیدگی به مبارزه با آسیب‌های اجتماعی می‌باشند رابطه خوبی با پلیس ندارند. این تلفیق مناسبی که پلیس کشور شما توانسته در ارتباط با مددکاران اجتماعی انجام دهد، می‌تواند به عنوان یک الگو در سطح جهان مطرح شود.

این مقام مسئول تأکید کرد: اینکه توانسته‌اید، هماهنگی مناسبی بین واحدهای دولتی انجام دهید کار فوق العاده‌ای است شما مردم را خارج از سیستم قضایی کمک کرده‌اید تا مسائل به صورت ریشه‌ای حل شود از این بایت به شما تبریک می‌گویم اگر اجازه دهید این مدلی که در کشور شما اجرا شده را به عنوان یک الگو به سایر کشورهای دنیا معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از مددکاران اجتماعی در اقصی نقاط جهان هستند که به طور حتم تمایل دارند از این مدل الگوگیری کنند. دوست داریم تعامل مشترکی با شما در این ارتباط داشته باشیم.

تروئل اضافه کرد: در شرایط بحرانی مانند بلایای طبیعی به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه نیاز به فعالیت‌های مددکاری وجود دارد و مشکلی که در این زمینه بیشتر مطرح است، تلفیق کارهای دولتی با بخش خصوصی می‌باشد. در این مناطق تنها ساختن خانه‌ها و بناها کافی نیست باید افراد و جامعه را نیز بازسازی کنند و این اتفاق انجام نمی‌شود؛ مگر اینکه پلیس، بخش‌های آموزشی و خدمات اجتماعی با یکدیگر همکاری کنند.

در ادامه، خانم «ماریکو کیمورا» رئیس منطقه‌ای آسیا- اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی اظهار کرد: تصویر یک پلیس و مددکار اجتماعی خیلی با هم در تضاد است که شما توانسته‌اید این تضاد را به خوبی برطرف کنید.

یکی دیگر از اعضای فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی گفت: در کشور ژاپن استفاده از مددکاران اجتماعی برای حل مسائل خانوادگی روز به روز پرطرفدارتر می‌شود، چرا که افراد به دلیل عدم آگاهی از هنجارهای اجتماعی ممکن است دچار جرم‌هایی نظیر سرقت شوند در نتیجه افرادی که در این شرایط دستگیر می‌شوند توسط مددکار اجتماعی نیاز به آموزش دارند.

یکی دیگر از اعضای فدراسیون بین‌المللی مددکاری اجتماعی گفت: من نیز تقدیر و تشکر می‌کنم از فرصتی که برای بازدید از مرکز مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا برای ما فراهم شده است، برایم بسیار جالب بود که تلفیقی این چنینی بین پلیس و مددکار اجتماعی دیدم.

 در این دیدار یک نماد به عنوان تقدیر و تشکر از فعالیت‌های مشاوره و مددکاری اجتماعی از سوی رئیس فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی به سرهنگ «حمیدی فر» اهداء شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها