به روز شده در: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
رئیس مجلس شورای اسلامی با نایب رئیس مجلس روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۲۶۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰ - 23November 2017
لاریجانی با نایب رئیس مجلس روسیه دیدار کرد
به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی با «میخاییل امیلیانوف» نایب رئیس مجلس روسیه در حاشیه دهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به روابط ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف گفت: سفر آقای پوتین به ایران سفر خوبی بود و در همان سفر تئوری اجلاس سه جانبه سوچی مطرح شد.

وی بر همین اساس تصریح کرد: امیدواریم در این اجلاس تصمیم درستی برای حل سیاسی مسائل سوریه گرفته شود البته مسائل تروریسم خاتمه پیدا نکرده و باقی‌مانده آن‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند که از این رو لازم است همکاری‌های امنیتی میان دو کشور تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه توسعه روابط پارلمانی باعث افزایش همکاری‌های اقتصادی می‌شود، عنوان کرد: ما به دنبال توسعه روابط تجاری هستیم که پیشنهاداتی نیز در این زمینه به دوما و فدراسیون روسیه داده شد و در حال حاضر نیز در ایران تمامی بخش‌ها علاقمند به همکاری با روسیه هستند.

نایب رئیس مجلس روسیه با بیان اینکه آمریکا به‌دنبال تزلزل در منطقه است، گفت: این ملاقات در برهه‌ای حساس صورت می‌گیرد چرا که در حال حاضر ملاقاتی نیز در سوچی در حال انجام است که به حل بحران‌های سوریه خواهد انجامید.

نایب رئیس مجلس روسیه بر همین اساس تصریح کرد: تصمیم داریم با همکاری به وجود آمده، تروریسم را به طور کامل در سوریه ریشه‌کن کنیم که در این میان همکاری ایران و روسیه بسیار برجسته است. ما آنهایی که به دنبال ایجاد تزلزل در ثبات منطقه هستند به خوبی می‌شناسیم که می‌خواهند منافع ایران و روسیه را نیز به خطر بیاندازند و آن‌ها کسانی به جز سران آمریکا نیستند.

نایب رئیس مجلس روسیه در پایان با بیان اینکه معتقدیم می‌توانیم همکاری‌های تجاری و اقتصادی خود را با ایران افزایش دهیم، اظهار داشت: علیرغم موانع پیش رو همکاری‌های هسته‌ای خوبی داشته‌ایم که می‌توانیم آن را ادامه دهیم و در همین راستا باید همکاری‌های پارلمانی را نیز افزایش دهیم.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار