به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰
طالب‌زاده خبر داد
دبیر دومین کنفرانس بین المللی «افق نو» گفت: بلافاصله بعد از برگزاری جشنواره مقاومت، کنفرانس «افق نو» با حضور شخصیت‌ها، هنرمندان و سینماگران مستقل برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۶۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴ - 30August 2014

دومین کنفرانس بین المللی «افق نو» برگزار می‌شود

به گزارش سرویس فرهنگی دفاع پرس، «نادر طالب زاده» دبیر دومین کنفرانس بین المللی «افق نو» با اشاره به هدف از برگزاری این کنفرانس، گفت: هدف ما این بود که بدنه فکری، و هنری کشور از مقالات و اندیشه های اندیشمندان بزرگ در سراسر دنیا در این نشست بهره مند شوند.

طالب زاده خاطرنشان کرد: بروز جریان اندیشه منتقد سیطره شبکه لابی صهیونیستی بر اروپا و آمریکا که حامل تغییراتی در غرب است، آشنایی با آن را ضروری میسازد. برگزاری این همایش کمک قابل توجهی به مراکز مطالعاتی و دانشگاهی و محافل سیاسی است تا با ایدهها و تئوریهای این جریان فکری جدید در غرب آشنا شوند. در این خصوص ادبیات گستردهای نیز تولید شده است که گردآوری ادبیات این حوزه در دستور کار کنفرانس است. ضمن اینکه سرفصل های برگزاری این کنفرانس مشخصا به این جنبه از تغییرات و تحولات در غرب توسط صاحبنظران سیاسی وکارشناسان بین المللی توجه دارد.

دبیر دومین کنفرانس بین المللی «افق نو» همچنین خبر داد: بلافاصله بعد از برگزاری جشنواره مقاومت کنفرانس افق نو با حضور شخصیت ها، هنرمندان و سینماگران مستقل برگزار میشود.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه بحث مقاومت با روحیه حاکم بر کنفرانس افق نو موضوعیت دارد و تا حدود ده درصد میهمانان این دو مراسم با هم مشترک هستد (۹۰ درصد میهمانان به صورت مجزا دعوت می شوند) تلاش شده است تا رویداد مهم بین المللی این دوره در کنار جشنواره مقاومت برگزار گردد.

طالب زاده با اشاره به اینکه میهمانان حاضر در این مراسم از آمریکا و اروپا هستند اهداف برگزاری این گردهمایی را اینگونه برشمرد: هدف این است که تا مقالات و اندیشه های اندیشمندان بزرگ در سراسر دنیا در این نشست ارائه شود.

وی همچنین گفت: ازشخصیت های چپ گرفته تا وطن پرستانی که کشور خود، آمریکا را دوست داشته اما به سیاستهای به کار گرفته شده در امریکا معترض هستند تا برخی از کشیشان و همینطور کسانی که به شدت منتقد لابی اسرائیل و شبکه صهیونیستی در غرب هستند، در این نشست حضور دارند. یک چنین حضوری در ایران با این افراد در نوع خود  جدید  است. از ۳۰ تا پنجاه میهمان ما را فعالان سیاسی، شخصیتهای رسانه ای ضدجنگ، محققین و صاحبان ایستگاه رادیویی تشکیل میدهند که برای حضور در این نشست دعوت شدهاند. در این مراسم  افرادی حضور دارند که همهی آنها در دیدگاهشان با هم فصل مشترک داشتند و پیش از این  از طریق ایمیل با هم در رابطه و تبادل نظر بودند اما همدیگر را  پیش از این نمیدیدند. اما این گردهمایی باعث میشد آنها با همدیگر در ایران دیدار نمایند. تجمع فیزیکی این افراد در تهران و انعکاس خبری این رویداد در محافل بین المللی  برای کشور بسیار مهم است.

دبیر کنفرانس بین المللی« افق نو» همچنین گفت: در دورههای گذشته برگزاری این رویداد بازخورد زیادی به همراه داشت. این دوره کنفرانس افق نو بعد از موج رسانهای و انعکاس خبر تعطیلی این مراسم در شبکههای مشهور تلویزیونی روزنامههای، سایتها و حتی روزنامههای محلی نشان دهنده اهمیت این کنفرانس است.

وی در پایان گفت: نمایندگان مجلس بسیار پیگیر برگزاری این مراسم بودند و همواره پیگیری برگزاری این رویداد بزرگ بودند، از این رو تلاش شد تا در برنامه ریزی منظم دوباره این مهم محقق شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها