به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
دکتر قدیری ابیانه در بازدید از غرفه خبرگزاری دفاع مقدس:
محمدحسن قدیری ابیانه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دفاع مقدس:غربی ها باور هایشان را به خوبی در قالب رسانه به دنیا القا می کنند اما ما تا به حال در این خصوص کم کاری کرده ایم.
کد خبر: ۲۶۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۴ - 28August 2014

باید به دنبال جذب مخاطب جهانی برویم

دکتر محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در مکزیک در بازدید از غرفه ی خبرگزاری دفاع مقدس در خصوص نفوذ رسانه های مجازی انقلاب اسلامی در سطح جهان گفت: متأسفانه ضریب نفوذ این رسانه ها در سطح جهان بسیار محدود است و دلیل آن هم این است که ما برای این اتفاق تلاش نکرده ایم.

وی ادامه داد:ما برای اینکه رسانه هایمان را در سطح دنیا مطرح کنیم باید با یک برنامه ی مشخص وارد عمل شویم و به جای اینکه منتظر مخاطب بمانیم به دنبال جذب مخاطب برویم.این اتفاق بدی است که سایت های جبهه ی مخالف با فرستادن ایمیل و لینک هایی شما را به سایت خود دعوت می کنند اما ما اصلاً چنین برنامه ای نداریم.

عضو شورای بین الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ی اسلامی افزود:غربی ها باور هایشان را به خوبی در قالب رسانه به دنیا القا می کنند اما ما تا به حال چنین کاری انجام نداده ایم.ما باید سعی کنیم رصد مناسبی را از رسانه های دنیا داشته باشیم تا در تقابل بتوانیم عملکرد صحیح و قابل قبولی را از خود نشان دهیم.

قدیری ابیانه افزود:تا زمانی که تلاشی برای حضور در فضای بین المللی وجود نداشته باشد رشدی هم وجود ندارد. رسانه های ما باید سعی کنند با برنامه ریزی مناسب گام هایی را در عرصه ی بین المللی بردارند.

وی در پایان گفت: البته حضور در سطح بین الملل نیاز به یک توانایی هایی است از جمله آشنایی با زبان های مختلق دنیا که باید فعالان رسانه ای این کاستی را در خود بر طرف کنند.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها