به روز شده در: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
یوسف‌زاده:
نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» گفت: شیار 143 بهترین فیلم از خاطرات خانواده شهداست و با توجه به اقبال عمومی از کتاب «آن بیست و سه نفر» قاعدتاً فیلم این کتاب هم با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد.
کد خبر: ۲۶۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴ - 17October 2017
شیار 143 بهترین فیلم از خاطرات خانواده شهدا استبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، احمد یوسف‌زاده نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» درخصوص فعالیت‌های حال حاضر خود در عرصه نویسندگی و خاطره‌نگاری اظهار داشت: در حال حاضر آخرین مراحل قبل از نشر کتاب «اردوگاه اطفال» را که ادامه‌ای بر کتاب «آن بیست و سه نفر» است، پشت سر می‌گذارم و این اثر طی 2 هفته آینده از نشر سوره مهر وارد بازار کتاب خواهد شد.

وی مضمون کتاب «اردوگاه اطفال» را اینگونه شرح داد: در کتاب آن بیست و سه نفر به هشت ماه از اسارت هشت ساله من و دوستانم پرداخته شده بود و اردوگاه اطفال 2 سال بعدی دوران اسارت را روایت می‌کند.

وی درباره ساخت اثری تصویری از مجموعه «آن بیست و سه نفر» تاکید کرد: در برخی رسانه ها خبری مبنی بر ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی به میان آمده اما این کتاب تبدیل به اثری سینمایی به کارگردانی مهدی جعفری خواهد شد.

این نویسنده ارزشی ادبیات ایران افزود: ساخت فیلم سینمایی اتفاقی مثبت برای اشاعه فرهنگ خاطره نگاری بوده و نوعی مکملی برای کتاب خواهد بود. بنابراین اگر فیلم با کیفیتی ساخته شود در به تصویر کشیدن زندگی اسرا تاثیر عمده ای داشته و مردم را با زندگی این عزیزان همراه می‌کند.

وی درباره فیلم‌های عرصه خاطره نویسی تصریح کرد: آثاری مثل اروند، ویلایی‌ها و شیار 143 بر اساس همین خاطره نگاری‌ها ساخته شده و حتی از کتاب نیز معروف‌تر شده‌اند. بهترین نمونه از فیلم‌های خاطره نگاری از نظر من «شیار 143» است و با توجه به اقبال عمومی از کتاب «آن بیست و سه نفر» قاعدتاً فیلم این کتاب هم با استقبال خوبی روبرو خواهد شد.

یوسف‌زاده با اشاره به حضور کتاب «آن بیست و سه نفر» در مجامع بین‌المللی خاطرنشان کرد: به تازگی کتاب آن بیست و سه نفر در بازار جهانی کتاب پخش و توزیع شده و خوشبختانه استقبال خوبی داشته است. نمایشگاه کتاب فرانکفورت آخرین مقصد این اثر تاکنون بوده است.
 
منبع: میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها